×

Andrzej Duda ma dwie siostry – biologiczną i adoptowaną. Co o nich wiadomo?

Siostry Andrzeja Dudy nie są postaciami publicznymi, dlatego informacje o nich rzadko trafiają do mediów. Dlatego mało kto wie, że jedna z nich została adoptowana. Kim jest Anna i Dominika?

Rodzina głowy państwa

Andrzej Duda wygrał reelekcję, co oznacza, że przez kolejne pięć lat będzie sprawował urząd prezydenta Polski. Doskonale znamy polityka od strony publicznej i z pewnością chętnie dowiedzielibyśmy się nieco więcej o jego życiu prywatnym.

Żony prezydenta nie trzeba nikomu przedstawiać. Pierwsza Dama, Agata Kornhauser-Duda, to ceniony pedagog i nauczycielka języka niemieckiego. Przez lata z pasją oddawała się swojej pracy. Znana jest ze świetnego stylu, który doceniany jest na arenie międzynarodowej.

Sporo wiemy też o córce prezydenta, która poszła w ślady ojca i jest absolwentką prawa na Uniwersytecie Jagiellońskim. Ostatnio Kinga Duda przemawiała na wieczorze wyborczym, gdzie nawoływała do wzajemnego poszanowania i tolerancji.

Andrzej Duda chętnie dzieli się z mediami wspomnieniami o swoich rodzicach. Janina Milewska-Duda z wykształcenia jest profesorem nauk chemicznych. Natomiast Jan Tadeusz Duda jest profesorem nauk technicznych, inżynierem elektrotechniki, informatykiem i samorządowcem.

Siostry Andrzeja Dudy

Prezydent Andrzej Duda (doktor nauk prawnych) urodził się w 1972 roku w Krakowie. Polityk ma jeszcze dwie młodsze siostry – Annę i Dominikę. Co o nich wiadomo?

Anna Duda-Kękuś

Dr inż. Anna Duda-Kękuś (40 l.) przez 5 lat studiowała na AGH na kierunku Paliwa i Energia. Jest autorką wielu prac naukowych w tym temacie, a także współautorką kilku publikacji w języku czeskim, zrealizowanych we współpracy z naukowcami z Republiki Czeskiej.

O jej życiu prywatnym wiadomo niewiele. Według informacji mediów, jest mamą czwórki dzieci i pracuje w krakowskiej Akademii Górniczo-Hutniczej. Anna Duda-Kękuś prowadzi profil na Facebooku, gdzie sporadycznie udostępnia zdjęcia z ważnych wydarzeń państwowych.

Niedawno jej zdjęcie profilowe posiadało nakładkę z wyraźną adnotacją, na kogo będzie głosować w wyborach (MÓJ PREZYDENT #DUDA2020), a także hasłami promującymi aktywność fizyczną (A w każdej wolnej chwili… cudowny stretching).

Dominika Duda

Druga siostra prezydenta, Dominika Duda (32 l.) została adoptowana w wieku 16 lat. Na początku 2020 roku w programie Politycy od kuchni opowiedział o tym prof. Jan Tadeusz Duda. Jak się okazuje, dla niego i jego żony nie była to łatwa decyzja, ale nie żałują, że ją podjęli. W ten sposób mogli zapewnić dziewczynce lepszą przyszłość.

My z własnego doświadczenia wiemy, że to jest trudna decyzja, ale (…) według nas daje człowiekowi poczucie spełnienia. Żeby podjąć taką decyzję, trzeba mieć predyspozycje. Nie każdego stać na to i to nie jest jego wina, że nie jest w stanie przyjąć dziecka z biologicznie innych rodziców tak jak swojego.

Adopcja jest trudną decyzją. To nie jest tak, że dziecko jest zabawką.

– przekonywał prof. Duda.

Zapewnił również, że rodzeństwo ma ze sobą świetny kontakt:

Cała trójka jest w świetnych stosunkach. Ciepli, serdeczni. Ponieważ Andrzej jest dużo starszy, czuje się za siostry odpowiedzialny.

Dominika Duda pracuje w dziale administracji jednej z krakowskich uczelni i wychowuje 2-letniego synka, który jest jednocześnie chrześniakiem starszej z sióstr. Kobieta bardzo ceni swoją prywatność, dlatego w Internecie nie znajdziemy jej zdjęć.

Tradycyjna rodzina

Rodzina Andrzeja Dudy jest głęboko wierząca i słynie z ogromnego przywiązania do religii oraz wartości katolickich. Dlatego prezydent, jak i jego siostry, byli wychowywani w sposób konserwatywny. Andrzej Duda udzielał się w harcerstwie oraz chrześcijańskich grupach działających przy parafiach.

Jak wspomniał kiedyś w mediach Andrzej Duda, podczas świąt Bożego Narodzenia, jedną ze świątecznych potraw Dudowie jedzą z jednej miski na znak jedności i wspólnoty.

Źródła: pikio.pl, natemat.pl, plejada.pl, viva.pl
Fotografie: Twitter (miniatura wpisu), Twitter, Facebook

Może Cię zainteresować

zamknij