×

Silny wiatr w niemal całym kraju! Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał w piątek ostrzeżenia dotyczące aż 13 województw. Wiatr w porywach osiągnie prędkość 110 km/h.

Silny wiatr w całym kraju!

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega: silny wiatr niemal w całej Polsce! Wietrznie będzie na Podlasiu, Warmii, Mazurach, ale i w województwie opolskim. Ostrzeżenie dotyczy łącznie 13 województw. IMGW wydało je dzisiaj rano.

Wiatr zachodni, w porywach może osiągnąć prędkość 80 km/h! Na wybrzeżu i północy woj. warmińsko-mazurskiego będzie wiało jeszcze silniej – w porywach wiatr może osiągnąć prędkość do 110 km/h.

Porywistych wiatrów nie przewiduje się jedynie na południu województw podkarpackiego, małopolskiego i śląskiego.

Możliwe również przelotne opady deszczu, szczególnie na północy kraju. Temperatura od 4°C na północy i w rejonach podgórskich do 10°C na południu kraju. Będzie zatem chłodniej niż wczoraj.

Ostrzeżenie IMGW

Ostrzeżenie I stopnia oznacza najłagodniejsze w trójstopniowej skali ostrzeżeń IMGW. Nie oznacza to jednak, że możemy uśpić naszą czujność.

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa apeluje o ostrożność:

Pamiętajcie, żeby usunąć lub zabezpieczyć wszystkie rzeczy, które porwane przez wiatr mogą stanowić zagrożenie.

Możemy spodziewać się niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą spowodować nie tylko straty materialne, ale i stanowić zagrożenie dla zdrowia i życia!

Pamiętajmy: prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne.

Fotografie: Imgur (miniatura wpisu), Twitter

Może Cię zainteresować