×

Był na spacerze, gdy natknął się na 130-letni nagrobek. Napis na nim wzruszył go

To miał być spacer, jak każdy inny. Spacer, na który od czasu do czasu wybierał się Sid Saunders, mieszkający na co dzień w East Sussex. Tego wyjścia nie zapomni jednak do końca życia, a wszystko za sprawą ukrytego w zaroślach nagrobka, liczącego ponad 130 lat, który zupełnie przypadkowo udało mu się zauważyć.

Kawałek napisu, który zainteresował mężczyznę

Sid przyznał, że początkowo myślał, że natknął się na kawałek kamienia. Na chwilę przed odejściem jego uwagę przyciągnął jednak znajdujący się na nim kawałek napisu, którego nie był w stanie odczytać ze względu na stan, w jakim się znajdował.

Nie mógł tak tego zostawić

Zaciekawiony mężczyzna postanowił pójść za ciosem i następnego dnia wrócił w to samo miejsce z odpowiednim narzędziem do oczyszczenia kamienia.

Kiedy tylko Sid uprzątnął wystający z ziemi kamień, zrozumiał, że nagrobek nie jest symbolem upamiętnienia śmierci człowieka, a zwierzęcia

Z wyczyszczonego nagrobka dowiadujemy się, że został on stworzony ponad 130 lat temu na cześć królika, który żył aż 13 lat! To wyjątkowo długo, ponieważ w dzisiejszych czasach zwierzęta te dożywają maksymalnie 10 lat.

Jedno jest pewne. To musiał być wyjątkowy zwierzak!

Może Cię zainteresować

zamknij