×

Nagrobek na kształt Iphone. Tak bliscy zmarłej 15-latki radzą sobie z jej stratą

Jeśli myślisz, że widziałeś już w życiu wszystko, to możesz się mocno zdziwić. Pewna rodzina w bardzo nietypowy sposób upamiętniła śmierć córki, która odebrała sobie życie. Najbliżsi postawili jej nagrobek na kształt Iphone’a. Na jego „ekranie” umieszczono z kolei wiadomości, które chcieliby jej przekazać.

Upamiętnienie zmarłej

15-latka z Auckland (Nowa Zelandia), Theresa 'Resa' Matautia, odeszła zdecydowanie za szybko. Nastolatka sama odebrała sobie życie w sierpniu 2018 roku. Najbliżsi postanowili upamiętnić śmierć dziewczyny w „dość” nietypowy sposób.

Nie nam to jednak oceniać, bowiem upamiętnienie bliskiego to forma pozostawienia czegoś po nim. Możliwości w tym przypadku się nie kończą. Jedni decydują się na umieszczeniu na nagrobku cytatu, który przyświecał zmarłemu za życia. Kolejni wybierają zdjęcie odzwierciedlające charakter zmarłego. Następni wrzucają do grobu rzeczy, które były ze zmarłym związane. Jeszcze inni tworzą nagrobki, które stanowią ostatnie pożegnanie – tak też upamiętniono śmierć 'Resy'.

nagrobek na kształt Iphone
Pixabay

Nagrobek na kształt Iphone. Tak postanowili upamiętnić śmierć zmarłej 15-latki jej bliscy

Rodzina na znak upamiętnienia śmierci córki, która odebrała sobie życie, w miejsce nagrobka postawiła ogromnego iPhone’a. Nie pominięto przy tym najmniejszych detali: na „ekranie” widać ikonkę od Wi-Fi czy poziom naładowania baterii.

Znacznie większą uwagę przykuwa natomiast to, co znajduje się w głównej części ekranu. Nagrobkowy Iphone „wyświetla” bowiem wiadomości, które rodzina i bliscy chcieliby przekazać 'Resie'.

nagrobek na kształt Iphone
TikTok

Dlaczego ogromny Iphone?

To pytanie, które wielu z Was prawdopodobnie teraz sobie zadaje. Odpowiedzi na TikToku udzielił brat zmarłej dziewczyny, Geoffrey Matautia.

Kiedy zmarła nasza siostra, wykonaliśmy jej telefon na nagrobku, bo ciągle z niego korzystała.

Geoffrey dodał, że 'Resa' non-stop relacjonowała swoje życie, przesiadywała na Instagramie i robiła niezliczone ilości selfie.

Brat zmarłej zapewnił, że się nie obrazi, jeśli ktokolwiek uzna nagrobek jego siostry za śmieszny. Dla niego i jego rodziny jest to natomiast forma radzenia sobie ze stratą i nie każdy musi to rozumieć.

Dla wszystkich, którzy rozpaczają w komentarzach – po prostu się uśmiechnijcie. Dajemy Wam pozwolenie, abyście śmiali się z tego filmu. Nie każdy radzi sobie ze stratą tak samo, więc nasza rodzina robi to w inny sposób. Minęły już prawie cztery lata od jej śmierci i moja rodzina dopiero nauczyła się, jak sobie z tym radzić

– wyjaśnił Geoffrey.

@ssouthsidesGen Z headstones 💀 if you see this at the Manukau Memorial Gardens, it was us 🤪🤣♬ original sound – Timbaland

Źródła: vibez.pl, www.tiktok.com
Fotografie: TikTok (miniatura wpisu), www.tiktok.com

Może Cię zainteresować

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
zamknij