×

Sensacyjne odkrycie w willi Escobara. Bratanek odnalazł w ścianie 18 mln dolarów

Nie żyje od 27 lat, jednak nadal wzbudza silne emocje. Baron narkotykowy Pablo Escobar założył kartel narkotykowy w Medellín w latach 70. U szczytu „kariery” był siódmą najbogatszą osobą na świecie! Sensacyjne odkrycie w willi Escobara sprawiło, że o jego majątku znów stało się głośno.

Odpowiedzialny za ok. 4 000 śmierci

Jedni go kochali, inni nienawidzili. Faktem jest, że Escobar stał się przekleństwem dla wielu ludzi. Szacuje się, że jest odpowiedzialny za ok. 4 000 śmierci. Jednak gdyby zliczyć wszystkich tych, którzy za jego pośrednictwem uzależnili się od kokainy, ofiar byłoby znacznie więcej.

Pablo Escobar urodził się w Rionegro w Kolumbii w 1949 roku. W latach 70. założył kartel narkotykowy w Medellin, który w szczytowym okresie swojej działalności, dostarczał do USA nawet 80 proc. kokainy, jaka tam trafiała.

Sensacyjne odkrycie w willi Escobara
Twitter

Escobar stał się dzięki temu jednym z najbogatszych ludzi na świecie. Część zgromadzonych pieniędzy przeznaczał na inwestowanie w biedne kolumbijskie dzielnice. Część fortuny do dziś elektryzuje ludzi na całym świecie.

Sensacyjne odkrycie w willi Escobara

Kilka lat temu, podczas rozbiórki domu Escobara w Miami Beach, pracownicy budowlani odnaleźli jeden z sejfów. Był schowany za ostatnią z burzonych ścian. Było to kolejne tego typu znalezisko i już wtedy spekulowano, że może ich być znacznie więcej.

Dom w Medellin, również należący niegdyś do zastrzelonego w 1993 roku Escobara, zamieszkuje obecnie jego bratanek Nicolas. Mężczyzna od lat podejrzewał, że w willi nadal znajdują się bogactwa ukryte przez jego wuja. Jak twierdzi, miał również wizje, wskazujące gdzie może znajdować się coś cennego.

Za każdym razem, gdy patrzyłem w tamtym kierunku, ukazywał mi się mężczyzna, który podchodzi w to miejsce i znika

– mówił Nicolas.

Teraz twierdzi, że właśnie w tym miejscu, w ścianie budynku, odnalazł plastikową torbę, a w niej… ogromną kwotę.

Sensacyjne odkrycie w willi Escobara
Twitter

18 milionów dolarów

Nicolas od pięciu lat zamieszkuje w domu wuja. Jednak banknoty, które odnalazł, są tam zapewne od kilkudziesięciu lat. Część z nich zgniła i nie nadaje się do użytku. Stwierdził wręcz, że:

Otwarciu skrytki towarzyszył okropny zapach, sto razy gorszy, niż gdyby coś tam umarło

Niektóre banknoty są jednak w dobrym stanie.

Sensacyjne odkrycie w willi Escobara
Twitter

Jak informuje Focus, oprócz gotówki, Nicolas Escobar znalazł w skrytce także maszynę do pisania, telefony satelitarne, złote pióro, aparat i rolkę filmu, która nie została wywołana. Czy po latach uda się go odtworzyć?

Fotografie: Twitter (miniatura wpisu), Twitter

Może Cię zainteresować

zamknij