×

Martwa kobieta urodziła dziecko. Maleństwo przyszło na świat w… trumnie

Martwa kobieta urodziła dziecko. Pracownicy domu pogrzebowego znaleźli w trumnie noworodka tuż przed pogrzebem. Jak to możliwe?

Śmierć ciężarnej

Do szokującego zdarzenia doszło w wiosce Mthayisi w gminie Mbizana na terenie Republiki Południowej Afryki. Pracownicy zakładu pogrzebowego w ostatniej chwili uratowali noworodka, który przyszedł na świat w trumnie.

Mama dziecka, będąca w dziewiątym miesiącu ciąży, zmarła kilka dni wcześniej. Jak ujawnili bliscy 33-letniej ciężarnej Nomvelisos w rozmowie z Daily Mail, kobieta zmarła nagle w wyniku problemów z oddychaniem. Nie wiadomo, czy chorowała na Covid-19, w każdym razie nikt o tym oficjalnie nie wspomina.

Nie wiadomo też, dlaczego nikt nie sprawdził, po stwierdzeniu śmierci matki, w jakim stanie jest jej nienarodzone dziecko. Rodzina Nomvelisos tłumaczy się szokiem po jej śmierci.

odcięta głowa wystająca z grobu 5
Pixabay

Martwa kobieta urodziła dziecko

Ciężarną 33-latką zajął się zakład pogrzebowy. Miała zostać pochowana w niedzielę i wszystko było już przygotowane do pogrzebu, gdy pracownicy zakładu usłyszeli dobiegające z trumny dziwne odgłosy. Kiedy ją otworzyli, znaleźli w środku żywego noworodka. 

Jak wspominał w rozmowie z dziennikarzami właściciel domu pogrzebowego:

Pracuję w tej branży od ponad 20 lat i nigdy nie słyszałem o takim przypadku, żeby martwa kobieta rodziła.

Lokalne media informując o tym wydarzeniu, zwróciły się o komentarz do lekarzy. Specjaliści wyjaśnili, że nic w tym dziwnego, że dziecko zdolne do funkcjonowania poza organizmem matki, rozpoczęło własne życie mimo jej zgonu. Drogę na świat utorowały mu prawdopodobnie skurcze, które mogą występować u człowieka jakiś czas po śmierci.

Wychowaniem dziecka zajmie się mama Nomveliso. Jak wyznała w rozmowie z dziennikarzami:

Byłam zdruzgotana przedwczesną śmiercią mojej córki. Jednak teraz, kiedy dowiedziałam się, że urodziła, nie żyjąc od dziesięciu dni doznałam największego szoku w swoim życiu.

tajemnicza śmierć noworodka
Pixabay
*Zdjęcia mają charakter poglądowy
Źródła: www.timeslive.co.za, pl.newsner.com, www.dailymail.co.uk
Fotografie: Pixabay (miniatura wpisu), Pixabay

Może Cię zainteresować

zamknij