×

Sayaka Kanda nie żyje. 35-letnia aktorka była znana m.in. z „Krainy lodu”

Sayaka Kanda nie żyje. Piosenkarka i aktorka znana m.in. z „Krainy lodu” zmarła w wieku 35 lat. Okoliczności jej śmieci są tragiczne. Ciało Japonki znaleziono w kałuży krwi w hotelu. Po przewiezieniu jej do szpitala, stwierdzono zgon.

Sayaka Kanda nie żyje. Ciało aktorki znaleziono w hotelu

Japońskie media poinformowały o tragicznej śmierci 35-letniej aktorki i piosenkarki, której sławę przyniósł udział w animacji Disneya pt. „Kraina lodu”. Sayaka Kanda zmarła 18 grudnia 2021 roku w wieku 35 lat.

Młoda kobieta została znaleziona nieprzytomna w kałuży krwi w hotelu Chūō w Sapporo. Jej ciało znajdowało się w zewnętrznym ogrodzie na czternastym piętrze. Prawdopodobnie Kanda spadła z okna położonego sześć pięter wyżej pokoju, który zajmowała.

Aktorkę przetransportowano do szpitala. Niestety nie udało się jej uratować. Na miejscu stwierdzono zgon 35-latki. Policja prefektury Hokkaido bada obecnie okoliczności tego zdarzenia. Pod uwagę brane są różne hipotezy, m.in. samobójstwo oraz nieszczęśliwy wypadek.

Sayaka Kanda w dniu śmierci miała zagrać w spektaklu „My Fair Lady” w Sapporo Cultural Arts Theatre, w którym grała Elizę Dolittle. Jednak w sobotni poranek aktorka poinformowała, że źle się czuje i odwołała swój występ.

Śmierć aktorki została potwierdzona na jej oficjalnej stronie internetowej. W oświadczeniu Mitsuhisy Kamachiego z agencji reprezentującej Sayaka Kandę czytamy:

Chciałbym poinformować wszystkich fanów Sayaki Kandy, że 35-letnia aktorka zmarła nagle o 21:40 18 grudnia 2021 r. Z wielkim żalem przekazuję tę informację. Wciąż nie możemy uwierzyć w jej śmierć i staramy się poradzić sobie z tą wiadomością. Jesteśmy też w trakcie badania tej sprawy, prosimy więc media, aby wstrzymały się z wywiadami z rodziną aktorki oraz powielaniem niesprawdzonych informacji.

Kim była Sayaka Kanda?

Sayaka Kanda urodziła się 1 października 1986 roku w Tokio i pochodziła z artystycznej rodziny. Była córką aktora Masakiego Kandy i wokalistki pop Seiko Matsudy.

Wyższe wykształcenie zdobyła w Los Angeles. Jeszcze w trakcie studiów Kanda zagrała w krótkometrażówce Davida Greenspana „Bean Cake”, która w 2001 r. zdobyła Złotą Palmę na festiwalu filmowym w Cannes. Występowała też na deskach teatru, pisała teksty do piosenek swojej mamy.

35-latka była również znana z dubbingowania postaci Anny w „Krainie lodu” (w japońskojęzycznej wersji). W 2014 roku wraz z gitarzystą Billym założyli duet Trustrick i wydali debiutancki album „Eternity”. Rok później Kanda otrzymała nagrodę dla Najlepszej Aktorki Pierwszoplanowej podczas 9. edycji Seiyu Awards.

Sayaka Kanda wzięła ślub z aktorem Mitsu Muratą w 2017 roku. Ich małżeństwo trwało 2 lata.

Źródła: kultura.onet.pl, www.radiozet.pl
Fotografie: Instagram

Może Cię zainteresować

zamknij