×

Sąsiedzi wzięli ją za ducha. Uczestniczka zabawy halloweenowej zginęła na ulicy

Sąsiedzi wzięli ją za ducha i w chwili przerażenia jeden z nich oddał strzały. Kobieta uczestnicząca w zabawie halloweenowej przypłaciła życiem chęć zaskoczenia innych swoich nietuzinkowym strojem. Makabryczna pomyłka to przestroga dla wszystkich wielbicieli przebieranek.

Kontrowersyjne święto

Halloween to święto, które od lat wzbudza w Polsce wiele kontrowersji. Chrześcijanie nie akceptują zabaw mających na celu wywoływanie duchów, straszenie innych czy przebieranie się za przerażające kreatury. Pomimo tego, że w polskiej kulturze głęboko zakorzenione jest pogańskie święto Dziady, które posiada znaczenie zbliżone do Halloween, to jednak współcześnie większym zainteresowaniem cieszy się zachodnia wersja tego święta. Analizując charakterystykę święta zmarłych w rozmaitych kulturach, można jednak znaleźć pewne elementy wspólne. Przykładowo w Meksyku kult śmierci oraz zmarłych jest wyraźnie rozpowszechniony. Ludzie chętnie uczestniczą m.in. w zabawach typu przebieranki. Niestety podczas jednej z tego typu imprez, 15 października doszło do niewyobrażalnej tragedii.

20-letnia kobieta przebrała się w strój ducha, którym chciała wywołać przestrach okolicznych mieszkańców. W oryginalnym przebraniu wybrała się na spacer pomiędzy domami położonymi w dzielnicy San Miguel Doram w Naucalpan de Juarez. Widząc makabrycznie przebraną kobietę ludzie drżeli ze strachu. Nikt jednak nawet w najśmielszych oczekiwaniach nie mógł przypuszczać jak skończy się ta pozornie niewinna zabawa.

sąsiedzi wzięli ją za ducha
Pixabay

Sąsiedzi wzięli ją za ducha

20-latka przebrała się za płaczącą kobietę, która w rejonie Ameryki Południowej nosi nazwę „La Llorona”. Zgodnie z lokalnymi wierzeniami wspomniany duch chodzi po Ziemi w rozpaczy po tym, jak w przypływie złości utopił dwoje dzieci w rzece. „La Llorona” miała dokonać morderstwa po nakryciu swojego męża na zdradzie. Z przekazów ustnych wynika, że historia powstała przed laty, aby zniechęcić dzieci do opuszczania domu po zmroku.

Strój mieszkanki Naucalpan de Juarez był tak wiernym odwzorowaniem legendarnego ducha, że ludzie bardzo się jej bali. Jeden ze świadków nagrał nawet krótkie wideo, na którym można zobaczyć jak kobieta spaceruje po okolicy krzycząc „ay mis hijos”, co oznacza „o moje dzieci”. Kobieta wzbudziła tak wielkie przerażenie, że pewien mężczyzna postanowił się przed nią bronić. Sąsiad zaczął strzelać do „ducha”. Strzały były celne i kobieta zginęła na miejscu.

Jak podały lokalne media, wystraszony zabójca uciekł chwilę po oddaniu strzałów. Straż Miejska na razie nie ujawniła tożsamości ofiary. Nie doszło również do żadnych aresztowań. Władze państwowe wszczęły śledztwo w celu wyjaśnienia okoliczności śmierci kobiety. Z pewnością wkrótce poznamy więcej faktów na ten temat.

Zdaniem astrologów znajdujemy się obecnie w najmroczniejszym okresie roku. Dla wybranych znaków zodiaku jest to wyjątkowo trudny czas, który zdecydowanie nam nie sprzyja.

sąsiedzi wzięli ją za ducha 3
Pixabay
*Zdjęcia mają charakter poglądowy
Źródła: www.o2.pl, nypost.com
Fotografie: www.pexels.com (miniatura wpisu), Pixabay

Może Cię zainteresować

zamknij