×

Została aresztowana za zaniedbanie dzieci. Policjanci byli w szoku, gdy weszli do jej domu

30-letnia Sara Nicole Resko to matka szóstki dzieci w wieku 2, 4, 6, 8, 9 i 13 lat, która na co dzień mieszka wraz z nimi na Florydzie. Kobieta została aresztowana w miniony wtorek po tym, jak niektóre z jej pociech zostały znalezione na środku ulicy. To wtedy przerażająca prawda ujrzała światło dzienne.

Samotnie bawiące się na ulicy dzieci

2-letnia dziewczynka i 4-letni chłopiec stali przy ruchliwej drodze zupełnie samotnie, kiedy zostali zauważeni przez funkcjonariuszy. Uwagę policjantów zwrócił również stan dzieci. Dziewczynka od pasa w dół była naga. Była również w o wiele gorszym stanie niż jej brat: miała wiele otwartych ran na rękach, nogach, klatce piersiowej, plecach, stopach, a nawet na twarzy. Podczas gdy funkcjonariusze próbowali dowiedzieć się, gdzie mieszka zaniedbana para maluchów, zobaczyli pozostałe, przebywające w okolicy dzieci. Szybko okazało się, że to rodzeństwo pozostałej dwójki, a mama zostawiła je same w domu i poszła do pracy.

Podejrzenia funkcjonariuszy okazały się być słuszne

Cała sytuacja wzbudziła podejrzenia funkcjonariuszy, którzy postanowili przyjrzeć się całej sprawie z bliska. W tym celu udali się do domu, z którego pochodziła dwójka dzieci.

Deputowani, którzy weszli do domu, w którym mieszkały dzieci, powiedzieli, że ich warunki życia były jednymi z najgorszych, jakie widzieli odkąd pracują w policji – mówi przełożony funkcjonariuszy

W domu nie było bieżącej wody, jedzenia ani prądu. Podłoga była pokryta psimi odchodami, a w środku było pełno much. To był przerażający widok. Dzieci miały tylko materace do spania. Nie było na nich pościeli ani poduszek. Wszystkie maleństwa miały na sobie pełno owrzodzeń, a na ich głowach roiło się od wesz – wspomina jeden z policjantów

Matki nie było w domu

Kiedy policjanci weszli do domu, nie było tam matki dzieci. Wróciła około 90 minut później i natychmiast zaczęła tłumaczyć się, że wyszła tylko na chwilę. Zmieniła swój scenariusz, kiedy tylko funkcjonariusze powiedzieli jej, jak długo przebywają już w domu.

To nie pierwszy taki przypadek

Szybko okazało się, że to nie pierwszy raz, kiedy zostawiła swoje pociechy bez żadnej opieki. Podobna sytuacja została zgłoszona już wcześniej dwukrotnie – raz w tym roku i raz w 2017. Raporty z tamtych okresów wskazywały na to, że była już pouczana, aby nie zostawiać ich pod opieką najstarszej, 13-letniej dziewczynki. Jak widać wnioski wciąż nie zostały przez nią wyciągnięte.

Konsekwencje

Tym razem cała sytuacja nie uszła kobiecie płazem, a co za tym idzie, funkcjonariusze postanowili odpowiednio ukarać nieodpowiedzialną matkę. 30-latka została aresztowana pod zarzutem zaniedbywania dzieci. Opiekę nad zaniedbanymi dziećmi przejął Departament ds. Dzieci i Rodziny.

Może Cię zainteresować