×

Krzysztof Rutkowski zdradził, na kogo zagłosuje. Dlaczego podjął taką decyzję?

Rutkowski zagłosuje na Dudę. Były detektyw w II turze wyborów odda swój głos na obecnego prezydenta. W rozmowie z Super Expressem zdradził, dlaczego podjął taką decyzję.

Wybory prezydenckie 2020

Już 12 lipca odbędzie się II tura wyborów prezydenckich 2020. O najwyższy urząd w państwie kandydują Andrzej Duda (z poparciem PiS-u) i Rafał Trzaskowski (KO).

W poniedziałek (6 czerwiec) odbyła się debata Dudy i Trzaskowskiego – obaj politycy wystąpili jednak osobno i w różnych telewizjach. Większą oglądalnością pochwalić się może urzędujący prezydent – debatę na TVP w Końskich obejrzało 3,78 mln widzów. Natomiast wystąpienie kandydata KO w Lesznie śledziło 2,08 mln osób.

Z najnowszego sondażu Instytutu Badań Rynkowych i Społecznych IBRIiS dla serwisu Interia wynika, że Andrzej Duda ma powód do dumy i obecnie największą szansę na wygraną – wskazało na niego 46 proc. ankietowanych. Na Rafała Trzaskowskiego swój głos oddałoby 39,3 proc. badanych. Niewiele ponad 14 proc. respondentów wskazało na odpowiedź „trudno powiedzieć” lub „nie wiem”.

Do wyborów pozostało zaledwie kilka dni. Wtedy też przekonamy się, czy Polacy pozostaną przy „sprawdzonym” prezydencie, albo też postawią na zmiany.

Rutkowski zagłosuje na Dudę

Przed II turą wyborów prezydenckich wiele znanych i lubianych osób w polskim show-biznesie zostało zapytanych o swojego kandydata.

Super Express o zdanie na ten temat poprosił Krzysztofa Rutkowskiego (60 l.). Zdaniem byłego detektywa wybór jest prosty. Rutkowski swój głos odda na ubiegającego się o reelekcję Andrzeja Dudę. Przy wyborze kieruje się głównie kwestią stabilności w kraju.

Zagłosuję na Andrzeja Dudę. Dlaczego? Ze względu na zmienność poglądów kandydata PO. Uważam, że Rafał Trzaskowski nie jest jeszcze gotowy na objęcie urzędu prezydenta. Jeśli by nim został, to mielibyśmy jeszcze silniejszą odsłonę wojny polsko-polskiej i jeszcze większe podziały w społeczeństwie. Bardzo iskrzyłoby także między Pałacem Prezydenckim, a rządem.

– powiedział były detektyw w rozmowie z SE.

Serwis zwrócił się z tym samym pytaniem także do generała Wojska Polskiego w stanie spoczynku i byłego szefa Biura Bezpieczeństwa Narodowego, Stanisława Kozieja (77 l.).

Będę głosował na Rafała Trzaskowskiego. Bardzo krytycznie oceniam prezydenturę Andrzeja Dudy pod względem jego zwierzchnictwa nad armią. Dlaczego Trzaskowski? Znam jego program, znam jego doradców. Myślę, że będzie realizował program, w którym znajdzie się wiele moich postulatów, dotyczących zarządzania siłami zbrojnymi. Liczę, że zgodnie z zapowiedziami odpartyjni sprawy zarządzania armią i sprawami bezpieczeństwa Polski.

– oznajmił gen. Koziej.

Źródła: www.pudelek.pl, www.se.pl, www.radiozet.pl
Fotografie: Twitter (miniatura wpisu), Twitter

Może Cię zainteresować

zamknij