×

Rutkowski szuka ciała Iwony Wieczorek. Wykopano dwa noże i rajstopy!

Rajstopy i dwa noże to najnowsze znaleziska grupy dowodzonej przez detektywa Krzysztofa Rutkowskiego. Śledczy czekają na wyniki ekspertyzy przedmiotów, wierząc że nareszcie dojdzie do przełomu w ciągnącej się od 11 lat sprawie. Czy dowiemy się kto zamordował Iwonę Wieczorek?

Tuszowanie zbrodni?

Od zaginięcia 19-letniej Iwony Wieczorek minęło już 11 lat. Przez wiele lat detektywi, prokuratura oraz bliscy zaginionej podejmowali liczne próby ustalenia tego, co stało się 17 lipca 2010 roku. W śledztwie pojawiały się rozmaite wątki oraz tezy. Niektórzy podejrzewali, że kluczową postacią do rozwikłania zagadki jest widoczny na monitoringu mężczyzna, który podąża za Iwoną. Inni twierdzili, że ze zniknięciem dziewczyny mogą mieć związek jej znajomi lub były chłopak. Wymieniano także teorie takie jak uprowadzenie za granicę czy przestępstwo na tle seksualnym. Niezależnie od tego, jakie były okoliczności śmierci 19-latki, nie sposób oprzeć się wrażeniu, że ktoś od lat stara się, aby prawda nie wyszła na jaw. W mediach wiele razy pojawiały się doniesienia o fałszywych tropach oraz sprzecznych zeznaniach. Dopiero teraz widać realną szansę na rozwikłanie tej mrocznej zagadki.

W śledztwo zaangażował się jeden z najsłynniejszych, polskich detektywów. Krzysztof Rutkowski przy wsparciu swoich pracowników w środę, 19 maja przeszukał miejsca, w których jego zdaniem mogło znajdować się ciało zaginionej Iwony Wieczorek. Śledczy sprawdzili obszar wokół deptaka nadmorskiego w Gdańsku Jelitkowie (wejście na plażę 63). To właśnie w tym miejscu po raz ostatni kamera monitoringu zarejestrowała dziewczynę. Uczestnicy akcji odkopali z ziemi koszulę, która znajdowała się w reklamówce, rajstopy, spódnicę oraz dwa noże. Jeden z nich to narzędzie bojowe, natomiast drugi to zwyczajny nóż kuchenny. Korespondentka Super Expressu zdawała relację z miejsca poszukiwań.

Delikatnie wyciągają rajstopy. Jest też kawałek materiału, wyglądający jak spódniczka. Są też rękawiczki foliowe. Materiał jest praktycznie przyklejony do worka. To wszystko zostanie zabezpieczone.

Rajstopy i dwa noże

Z doniesień serwisu patriot24.net wynika, że granatowa spódniczka jest dość podobna do tej, którą dniu zaginięcia miała na sobie Iwona Wieczorek. W godzinach popołudniowych na miejsce przybyli policyjni technicy. Zabezpieczyli teren wykopu policyjnym parawanem. Krzysztof Rutkowski zdał policji relację z przeprowadzonej akcji.

Czekamy na ekspertyzę znalezionych rzeczy. Ten dzień może być przełomowy od prawie 11 lat. Teren został dokładnie sprawdzony. Jeśli okaże się że jednak nie tam, to bądźcie pewni, że jeszcze wrócimy i jak mówiłem, nie spoczniemy dopóki nie doprowadzimy sprawy do końca.

Na razie nie wiadomo czy odnalezione przedmioty mają związek z zaginięciem Iwony Wieczorek. Policja będzie kontynuować akcję poszukiwawczą. Dział prasowy Prokuratury Krajowej przekazał:

Ze względu na dobro postępowania przygotowawczego oraz wykonywane i planowane czynności procesowe, na obecnym etapie nie udzielamy bliższych informacji, co do przedmiotu, zakresu prowadzonego śledztwa jak również wykonywanych w jego trakcie czynności.

Iwona Wieczorek zaginęła w nocy z 16 na 17 lipca 2010 roku. Gdy przed rokiem ustalono, że ciało kobiety mogło zostać zabetonowane, śledztwo na nowo nabrało tempa.

Fotografie: Facebook

Może Cię zainteresować