×

Rutkowski o podsłuchach Cichopek i Kurzajewskiego. Sami się podłożyli?

Krzysztof Rutkowski o podsłuchach Cichopek i Kurzajewskiego. Detektyw uważa, że niejako sami się podłożyli poprzez swoje zachowanie. Co udało mu się ustalić? Opowiedział o tym w rozmowie z Jastrząb Post.

Co łączy Cichopek z Kurzajewskim?

Katarzyna Cichopek nie jest już z Marcinem Hakielem. Prawie 12 tyg. temu para wydała oświadczenie, w którym poinformowała o swoim rozstaniu. Informacja, która spadła niczym grom z jasnego nieba, bezsprzecznie wprawiła fanów w osłupienie. Wkrótce w mediach zaczęło huczeć od plotek na temat bliższej relacji Kasi Cichopek z dziennikarzem sportowym i prezenterem telewizyjnym Maciejem Kurzajewskim. Co łączy Cichopek z Kurzajewskim?

Kasia Cichopek i Maciej Kurzajewski padli ofiarą podsłuchów

Kasia Cichopek i Maciej Kurzajewski padli ofiarą podsłuchów. Ktoś zarejestrował ich rozmowy i rozesłał do tabloidów, Telewizji Polskiej i byłego partnera aktorki, Marcina Hakiela. W związku z sytuacją adwokat Cichopek przygotował oświadczenie, w którym poinformował o skierowaniu sprawy na policję. Wnioskując, konsekwencje prawne mają spotkać każdego, kto opublikuje nagranie.

Moja mocodawczyni wskazuje, za pośrednictwem niniejszego pisma, iż każdorazowo będzie składała zawiadomienie o popełnieniu w/w przestępstwa wraz z wnioskiem o ściganie w rozumieniu art. 267§ 5 kk. Takie zachowanie nie tylko wyczerpuje znamiona czynu zabronionego, ale również stanowi naruszenie dóbr osobistych mojej Klientki w tym między innymi jej dobrego imienia, wizerunku, czci, reputacji czy tajemnicy korespondencji i nie może pozostać bezkarne

– czytamy w oświadczeniu.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez YACICHOPEK (@yacichopek)

Rutkowski o podsłuchach Cichopek i Kurzajewskiego

Dziennikarka Jastrząb Post zapytała o „aferę podsłuchową” detektywa Krzysztofa Rutkowskiego. Godne uwagi są słowa, że podsłuchy nie należą do rzadkości w polskim show-biznesie i nie zdarzają się tylko w środowisku. Detektyw opowiedział, że niegdyś tego typu sytuacja w połączeniu z szantażem dotyczyła żony znanego lekarza.

Niestety często się zdarza, że gwiazdy są nagrywane. Oczywiście wiele takich spraw, które nigdy nie ujrzały światła dziennego, trafiło do naszego biura. Nie tylko dotyczyły samych rozmów, ale również były to nagrania audio-wideo. Takie sytuacje niestety się zdarzają. Są to obrzydliwe tematy, którymi niestety zajmują się ludzie i to niejednokrotnie ludzie z tego samego środowiska.

Mogli spodziewać się pewnych ruchów…”

Zdaniem eksperta Cichopek i Kurzajewski mieli sami wystawić się sprawcy – mogli się spodziewać, że ktoś będzie chciał ich skompromitować. Jak działał przestępca?

Ci ludzie niejako sami podłożyli się pod mikrofon, ponieważ mogli spodziewać się pewnych ruchów, które będą starały się przedstawić ich nieformalny kontakt towarzyski. Tak też się stało. Ktoś podrzucił do samochodu rejestrator, który nie jest zbyt dużym urządzeniem, bo jest wielkości pendrive’a. Działa na 15 godzin nagrania, zostaje wprowadzony za zagłówek, czy pod siedzenie – tak, aby nie znalazła go osoba zainteresowana, która jest właścicielem samochodu. Kolejny pendrive został podrzucony w garderobie, w której również są zapisy rozmów

– mówił detektyw.

Rutkowski o podsłuchach Cichopek i Kurzajewskiego
Youtube

Czemu nagrania wciąż nie ujrzały światła dziennego? Rutkowski dodał, że tabloidy boją się procesów sądowych. W dalszej części rozmowy wskazał, co zrobi policja, gdy osoby stojące za podsłuchem zostaną zatrzymane. Zwrócił także uwagę, kto może być odpowiedzialny za podsłuchiwanie gwiazd.

Jeżeli policja odnajdzie sprawców, zostaną im przedstawione zarzuty, ponieważ nagrania były robione poza wiedzą tych osób (Cichopek i Kurzajewskiego). Nie można tego robić. (…) Jest to zarzut związany z ujawnieniem tajemnicy korespondencji (…). Mogą to być ludzie niepowiązani z nimi emocjonalnie. To jest pierwsza hipoteza. Druga – partnerzy, którzy są zazdrośni, mogą być inicjatorem tego, żeby kogoś nagrać i przekazać nagranie dalej do mediów.

Rutkowski oświadczył, że jest gotowy zająć się problemem Kasi i Macieja, o ile prokuratura i policja nie sprostają zadaniu.

Jak chronić się przed podsłuchami?

Jak osoby ze świata show-biznesu mogą chronić się przed podsłuchami? Detektyw zwraca uwagę na towarzystwo i okoliczności, w jakich się pojawiają. W związku z tym wypunktował kilka istotnych kwestii i okoliczności, których nie należy lekceważyć.

Muszą dobierać sobie odpowiednie towarzystwo. Jeżeli ktoś się zachłyśnie sławą i jest zaproszony na imprezę, gdzie pojawiają się prostytutki, narkotyki, marihuana, gdzie jest pełen luz, sprawca może go nagrać telefonem komórkowym, kamerą w zegarku, kamerą w zegarze, którzy wisi na ścianie, kamerą w komputerze.

Nie zawsze uczestnicy takiego aktu kompromitacji wiedzą o tym, że są nagrywani. Oczywiście mówimy tu o tzw. dodatkach do jadłospisu, które są przywożone na miejsce, gdzie uczestnicy imprezy się rozluźnili i wydaje im się, że życie jest takie cudowne, że kocha ich cała świat. Nie do końca. Panowie i panie, jesteście kochani, ale jeśli jesteście moralni i jesteście w porządku. Nawet koledzy i przyjaciele mogą szykować na was wystawkę

– ostrzega Krzysztof Rutkowski.

Całego wywiadu z Krzysztofem Rutkowskim możesz posłuchać poniżej. Z pewnością słowa detektywa zwrócą Twoją uwagę.

Źródła: jastrzabpost.pl, www.youtube.com
Fotografie: Instagram.com (miniatura wpisu), www.youtube.com

Może Cię zainteresować

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
zamknij