×

Rubik sprzedaje odważne zdjęcia. „Najbardziej osobiste autoportrety”

Anja Rubik sprzedaje odważne zdjęcia na aukcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, która w tym roku gra dla laryngologii dziecięcej. Obiecuje, że doda też na nich autograf.

29. finał WOŚP

Z roku na rok Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy bije swoje własne rekordy, mimo ostentacyjnie okazywanej niechęci ze strony partii rządzącej i podległej jej telewizji publicznej.

Sława corocznego karnawału serduszek już dawno wyszły poza granice Polski. Finały WOŚP organizowane są na całym świecie i budzą żywe zainteresowanie zagranicznych gwiazd. Specjalne życzenia założycielowi i dyrygentowi Orkiestry przesłał Chuck Norris. W tym roku zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na sprzęt dla oddziałów laryngologicznych, otolaryngologicznych oraz diagnostyki głowy.

Anja Rubik, polska top modelka, ulubienica światowej sławy projektantów, przekazała na aukcję WOŚP swoje dwa wyjątkowe autoportrety. Zdjęcia te powstały podczas sesji okładkowej dla polskiej edycji magazynu Vogue. Inspiracją dla nich były protesty Strajku Kobiet po ogłoszonym dnia 22 października 2020 roku wyrokowi TK. Wówczas stwierdzono, że aborcja ze względu na podejrzenie wad rozwojowych u dziecka jest niezgodna z konstytucją.

W minioną środę (27 stycznia) orzeczenie to zostało opublikowane w Dzienniku Ustaw i tym samym zaczęło obowiązywać w Polsce. Jak napisała Rubik na swoim Instagramie:

W tym roku na aukcję WOŚP przeznaczam dwa wyjątkowo ważne dla mnie zdjęcia. Są̨ to najważniejsze i najbardziej osobiste okładki oraz autoportrety w mojej karierze, które powstały podczas sesji okładkowej specjalnego wydania magazynu Vouge Polska, „Siła Kobiet”. Będą to pierwsze wydruki z serii zaledwie pięciu, które powstaną. Na fotografii jestem naga.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Anja Rubik (@anja_rubik)

Rubik sprzedaje odważne zdjęcia

Nagość Anji od dawna budzi emocje. Nie brakuje opinii, że jest za szczupła, a jej figura utrwala szkodliwe dla młodych dziewcząt wzorce urody. Wiele osób ją krytykuje i uważa, że wpędza je w anoreksję i bulimię. Dla innych z kolei jest ona potwierdzeniem plotek, że modelki odżywiają się jedynie narkotykami i wacikami nasączonymi herbatą.

Sama Magda Gessler modelkę życzliwie porównała do więźniarki Oświęcimia. Ta przy każdej okazji zapewnia, że odżywia się normalnym jedzeniem, a szczupłość zawdzięcza genom i regularnym treningom.

Zdjęcia Anji można licytować na Allegro. Modelka obiecuje, że do nabywcy dotrą one z osobistym autografem. Jak wyjaśnia, pomysł przeznaczenia na aukcję WOŚP, która zbiera pieniądze na ratowanie dzieci, nagich zdjęć, jest pewnego rodzaju manifestem:

W systemach patriarchalnych ciało kobiety jest seksualizowane, jest czymś złym i nieprzyzwoitym. Stad też nagość́ stała się symbolem kobiecej rewolucji. Obecnie w Polsce, odbiera się kobietom prawo reprodukcyjne oraz prawo do decydowania o własnym życiu i o własnym ciele.

Na innych aukcjach WOŚP można także wrzucić datki do wirtualnej puszki top modelki. Jak zachęca Rubik:

Wrzuć do mojej Wirtualnej Puszki dowolną kwotę i graj z Wielką Orkiestrą z dowolnego miejsca na świecie!. Kupując cegiełkę o wartości 50 zł lub więcej dostaniesz ode mnie w prezencie Perfumy Original by Anja Rubik.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Anja Rubik (@anja_rubik)

Źródła: www.wprost.pl, www.instagram.com
Fotografie: Instagram (miniatura wpisu), Instagram

Może Cię zainteresować