×

Chuck Norris wspiera WOŚP. Nagrał wideo z dedykacją dla Jurka Owsiaka!

Chuck Norris wspiera WOŚP w specjalnie nagranym filmiku. Sława ogólnopolskiej akcji charytatywnej już dawno przekroczyła granice kraju. Teraz aktor gratuluje Owsiakowi „świetnej roboty”.

Kolejny finał WOŚP

Z roku na rok Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy bije swoje własne rekordy i to mimo ostentacyjnie okazywanej niechęci ze strony partii rządzącej i podległej jej telewizji publicznej.

Niechęć polityków Prawa i Sprawiedliwości wobec Jerzego Owsiaka, pomysłodawcy i lidera Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, ciężko przeoczyć. Zwłaszcza, gdy zapowiadają wyrzucanie z pracy policjantów za „udział w hecy WOŚP”, rezygnują, po prawie ćwierć wieku współpracy, z transmisji finału, a nawet zabraniają swoim dziennikarzom wspominania o wydarzeniu, w którym bierze udział cała Polska i wymazują z kurtek rozmówców serduszka WOŚP.

4 lata temu doszło na tym tle do zabawnej sytuacji, gdy Prawo i Sprawiedliwość zorganizowało własną, konkurencyjną imprezę. W sobotę poprzedzającą finał WOŚP zbierano datki na Caritas Ordynariatu Polowego Wojska Polskiego w ramach akcji „Bezpieczna Polska”. Udało się zebrać… 14 tysięcy złotych. Dzień później wolontariusze WOŚP zebrali na sprzęt ratujący życie 105 milionów złotych.

Chuck Norris wspiera WOŚP

Sława corocznego karnawału serduszek już dawno wyszła poza granice Polski. Finały WOŚP organizowane są na całym świecie, a zagraniczne gwiazdy chętnie okazują podziw i wsparcie dla tej niezwykłej akcji.

Jedną z nich okazał się Chuck Norris. Gwiazdor filmów akcji i kultowy bohater wielu dowcipów na temat kopniaków z półobrotu i żucia pszczół, na prośbę braci Collins, nagrał specjalne wideo z dedykacją dla Jerzego Owsiaka:

Wow! Świetna robota! Robicie z całą organizacją świetną robotę! Bądźcie silni, nigdy się nie poddawajcie i wiedzcie, że to, co robicie, jest bezcenne! Trzymajcie się i wszystkiego najlepszego!

Tegoroczny finał WOŚP, z powodu pandemii koronawirusa i rządowych obostrzeń, został przesunięty na 31 stycznia. Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na sprzęt dla oddziałów laryngologicznych, otolaryngologicznych oraz diagnostyki głowy.

Zbiórki będą odbywać się online przez serwis siepomaga.pl. Z tego samego powodu koncerty będą odbywać się nie w plenerze, lecz w specjalnie zbudowanym studio, do którego, ze względów epidemiologicznych, wstęp będą mieli jedynie wykonawcy, pracownicy techniczni i Fundacji WOŚP. Wystąpią m.in. Krzysztof Zalewski, Kwiat Jabłoni, Ania Rusowicz oraz Voo Voo.

 

Źródła: www.radiozet.pl, www.pudelek.pl, www.instagram.com
Fotografie: Twitter (miniatura wpisu), Twitter, Facebook

Może Cię zainteresować

zamknij