×

Staruszka ukradła puszkę WOŚP! Wstrząsające zachowanie 78-latki w Biedronce

Staruszka ukradła puszkę WOŚP! Do szokujących wydarzeń doszło w jednym ze sklepów sieci Biedronka w bydgoskiej dzielnicy Wyżyny. 78-letnia kobieta pokusiła się o wyniesienie pieniędzy ze zbiórki tuż po dokonaniu zakupów. Kradzież uchwyciły kamery bezpieczeństwa zamontowane w budynku.

Staruszka ukradła puszkę WOŚP

Szokujące wydarzenie miało miejsce w Biedronce w bydgoskiej dzielnicy Wyżyny. Gdy pracownicy sklepu zorientowali się, co się stało, natychmiast wezwali policję. Funkcjonariusze oczywiście rozpoczęli poszukiwania seniorki. W mediach społecznościowych opublikowano kadry z nagrania monitoringu. Policjanci mieli nadzieję, że ktoś rozpozna staruszkę.

Pod postem w komentarzach rozgorzała dyskusja. Niektórzy internauci zastanawiali się, czy może to nie był przypadek. W końcu starsza kobieta mogła po prostu się pomylić lub zapomnieć. Jak się okazuje, niestety tak nie było. Funkcjonariusze bardzo szybko ustalili tożsamość starszej pani. Sklepową złodziejką była 78-letnia mieszkanka dzielnicy Wyżyny.

Staruszka ukradła puszkę WOŚP
Materiały policyjne

Policja szybko ustaliła dane starszej pani

W piątek 14 stycznia policjanci po ustaleniu tożsamości starszej pani udali się do jej mieszkania. Była to funkcjonariuszka prowadząca tę sprawę oraz dzielnicowy. Jak policja komentuje te wydarzenia? Komisarz Lidia Kowalska w rozmowie z bydgoską „Gazetą Wyborczą” poinformowała:

Kobieta została przesłuchana, odpowie za kradzież. Przyznała się, że ukradła puszkę, a później ją wyrzuciła.

Policja wciąż nie ustaliła jeszcze, ile dokładnie pieniędzy znajdowało się w puszce w momencie kradzieży. Wiadomo, że 78-latka zdradziła, czy opróżniła zawartość skarbonki, czy wyrzuciła ją razem z pieniędzmi. Już niedługo starsza pani ma odpowiedzieć za kradzież przed sądem.

Staruszka ukradła puszkę WOŚP
Materiały policyjne

Przypominamy tylko, że właśnie dziś odbywa się finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, którą możemy wspierać na różne sposoby i poprzez rozmaite akcje. Oczywiście nie tylko stacjonarnie. Coraz częściej pojawiają też e-Skarbonki. Jedną z nich założył najsławniejszy wolontariusz WOŚP, Łukasz Berezak, o którym pisaliśmy wcześniej.

W poprzednim roku Łukaszowi udało się zebrać ponad 200 tysięcy! Ciekawe, czy w 2022 pobije swój rekord. Trzymamy kciuki! 18-latek sam ma wiele problemów zdrowotnych, a sprzęt od Jurka Owsiaka już trzy razy ratował mu życie!

Źródła: www.o2.pl, www.fakt.pl
Fotografie: Materiały policyjne (miniatura wpisu), Materiały Policyjne

Może Cię zainteresować

zamknij