×

Jurek Owsiak podaje wyniki 29. finału WOŚP. Suma jest niewiarygodna!

Wyniki 29. finału WOŚP zaskoczył Jurka Owsiaka. Takiej sumy nie widziano nigdy i tegoroczny finał przekroczył najśmielsze oczekiwania.

Wyniki 29. finału WOŚP

Tegoroczna organizacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy była naznaczona wieloma problemami. Pandemia skutecznie ograniczała możliwości planowania dużych imprez, co jest znakiem rozpoznawczym akcji. Jednakże wolontariusze nie ustępowali, ruszyły także wirtualne zbiórki.

W poniedziałek o godzinie 12:00 miała miejsce konferencja prasowa, podsumowująca 29. finał WOŚP. Suma, którą podał pomysłodawca całej akcji przekroczyła niebotyczną kwotę:

210 813 830 zł – tyle zebrano podczas 29. finału WOŚP. To absolutny rekord. Jeszcze nigdy w historii WOŚP nie przekroczono granicy 200 milionów. Rok temu ostateczna kwota wyniosła 186 133 610 zł. Wielkie dzięki! Zrobiliśmy to! -Możemy być z siebie dumni! Wszyscy możemy sobie przypiąć medale!

– powiedział Jurek Owsiak w trakcie konferencji prasowej.

Wyniki 29. finału WOŚP
Facebook
Wyniki 29. finału WOŚP
Facebook

Skąd wzięła się taka suma?

Tak olbrzymie pieniądze wpłynęły na konta fundacji z różnych stron. W rozliczeniu czytamy, że w trakcie samego finału zebrano 127 495 626 złotych. Jak mówił Jurek Owsiak w trakcie konferencji:

Wznieśliśmy się ponad wszystkie podziały – mało – mogliśmy tej styczniowej niedzieli choć na moment wyciszyć wszelkie spory i polskie kłótnie, aby stworzyć najpiękniejszą, grającą już od 29 lat orkiestrę na świecie. To już jest wielkie zwycięstwo i powód do ogromnej dumy dla Polaków i Rodaków, którzy w najbardziej nieprawdopodobnych zakątkach kuli ziemskiej grali z Fundacją. Czapki z głów, Moi Drodzy, wielkie dzięki! A my już jesteśmy w ogromnym wirze pracy, aby przygotować się do kolejnych, wielkich zakupów. Słońce na finale, słońce dzisiejszego dnia. Dobre anioły są z nami!

Pozostałe fundusze uzyskano z różnych akcji promocyjnych. W WOŚP szeroko włączali się zarówno pojedynczy celebryci, jak i całe firmy. Poszczególne aukcje w serwisie Allegro cieszyły się wielkim zainteresowaniem.

W tym roku fundusze przeznaczone są na zakup sprzętu dla oddziałów pediatrycznych laryngologii, otolaryngologii i chorób głowy. Jak tłumaczył Owsiak na antenie Radia Zet:

Trzynaście lat temu graliśmy dla laryngologii i ten sprzęt się zestarzał. System publiczny go nie wymienia. Postawiliśmy w tym roku na endoskopię – coś, co jest mniej inwazyjne. Wyposażymy kilkadziesiąt oddziałów w całej Polsce. Wiemy, co chcemy kupić – tutaj nie ma żadnej improwizacji.

Źródła: wiadomosci.radiozet.pl, www.facebook.com
Fotografie: Facebook

Może Cię zainteresować

zamknij