×

Rozenek w ogniu krytyki. „Tak bardzo pani walczyła o karpie, czemu nic o Australii”? Jest odpowiedź!

Małgorzata Rozenek-Majdan nie opublikowała, wzorem innych celebrytek, smutnych zdjęć poparzonych zwierząt z pożarów w Australii. Jedną z jej fanek bardzo to oburzyło – zostawiła Rozenek wymowny komentarz, na który ta szybko i ostro odpowiedziała. Ma rację?

Gwiazdy „lansują się” na pożarach w Australii

Pożary w Australii od dłuższego czasu są tematem numer jeden na świecie. Niewyobrażalna tragedia płonących żywcem zwierząt, 1300 spalonych domostw, śmierć kilkudziesięciu osób i miliony hektarów lasów strawionych przez ogień budzą szok i współczucie, i – jak to często bywa z takimi tematami – wzbudzają niepohamowaną chęć wśród celebrytów i celebrytek do publikacji smutnych obrazków z wyrazami współczucia. Oczywiście wiele gwiazd, zwłaszcza zagranicznych, przekazuje realną pomoc – choćby wokalistka Pink, która przekazała pół miliona dolarów na walkę z pożarami. Większość jednak ogranicza się do wrzucenia na social media smutnego obrazka z koalą i przeklejenia niesprawdzonych informacji, by w myśl ostatniej mody nakłaniać fanów do zmiany trybu życia na bardziej ekologiczny.

Nie wszyscy jednak skusili się na sięgnięcie po tanią sensację – np. Małgorzata Rozenek-Majdan postanowiła nie zasypywać swojego konta na Instagramie smutnymi zdjęciami cierpiących zwierząt. Jedna z fanek gwiazdy postanowiła jej to wytknąć i na odpowiedź celebrytki długo nie trzeba było czekać

Walczyła o karpie, a Australię ma w nosie?

Kobieta pod najnowszym zdjęciem Małgorzaty Rozenek-Majdan napisała:

Pani Małgosiu, tak bardzo Pani walczyła o karpie… dlaczego nic Pani nie nagłaśnia tego, co się dzieje w Australii?

Celebrytka swoim zwyczajem odpowiedziała szybko i konkretnie.

Bo cały czas zbieram info na ten temat, bo sprawdzam jakie fundacje powinno się wesprzeć. Chciałabym, żeby mój post niósł coś więcej niż #prayforaustralia. Od jakiegoś czasu obserwuję, co tam się dzieje i naprawdę wygląda to tragicznie. Jutro mam spotkanie z osobą, która właśnie stamtąd wróciła i wszystko mi opowie. Wsparliśmy z mężem jedną organizacje ratującą poparzone zwierzęta, ale jutro będę wiedziała więcej, więc coś wrzucę

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Małgorzata Rozenek-Majdan (@m_rozenek)

Polskie celebrytki o pożarach w Australii

Próba weryfikacji medialnych fake newsów i brak potrzeby lansu na ofiarach tragedii to raczej nietypowa reakcja jak na standardy polskiego show biznesu. Takie tuzy instagramowego dziennikarstwa jak Karolina Korwin-Piotrowska czy Edyta Herbuś już od wielu dni żerują na tragedii Australii i pod płaszczykiem pomocy, w rzeczywistości jedynie udostępniają smutne zdjęcia nabijając sobie ruch na swoich social mediach, co nijak nie przekłada się na realne wsparcie dla ofiar tragedii. W porównaniu z tym postawa Rozenek wydaje się wyważona i zaskakująco racjonalna. Myślicie, że jej fani zrozumieją taki tok myślenia?

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Edyta Herbuś (@edytaherbus)

Źródła: www.instagram.com

Może Cię zainteresować

zamknij