×

W Australii kopią masowe groby dla koali i kangurów. Część z nich zginęło z rąk człowieka!

Australijskie siły obronne kopią groby masowe dla zwierząt, które straciły życie w pożarach w kraju. Chore i niedołężne jednostki będą uśmiercać sami. Dlaczego władze zdecydowały się na taki krok? Pozbawią życia setki istnień?

Australia kopie groby dla zwierząt

Australijskie Siły Obronne zostały wezwane do kopania masowych grobów dla zwierząt zabitych podczas trwających w kraju pożarów buszu. Niestety, nie tylko dla nich. Państwo podjęło działania mające na celu powstrzymanie potencjalnego zagrożenia biologicznego.

W czasie tej tragedii setki tysięcy zwierząt zostało zabitych, a szokujące obrazy przedstawiające zwłoki leżące na poboczu drogi są już codziennością. Mimo, że ostatnio w Australii spadł deszcze, kraj nadal zmaga się z kryzysem.

Australia groby dla zwierząt
Instagram

Nie tylko dzikie zwierzęta straciły życie

Zwierzęta gospodarskie stanowią znaczną liczbę tych, które straciły życie w pożarach. Minister rolnictwa Bridget McKenzie powiedziała:

Pożar zniszczy narodowe zasoby żywności. Martwe zwierzęta mogą stanowić ogromne ryzyko bezpieczeństwa biologicznego, więc operacja oczyszczania spowoduje, że członkowie sił obronnych wykopią doły, w których zakopią większość naszych zapasów żywności.

Stado owiec spłonęło żywcem:

Australia groby dla-zwierzat
Imgur

Chore i umierające zwierzęta będą uśmiercane

Minister Bridget McKenzie zaproponowała także weterynarzom uśpienie chorych i umierających zwierząt. Powiedziała :

Mam 100 weterynarzy w całym kraju, które zaproponowałem stanowym ministrom [rolnictwa]. Wiem, że Południowa Australia, Wiktoria i Nowa Południowa Walia skorzystają z tej oferty, aby uzyskać tę pomoc tak szybko, jak to możliwe – nie tylko w celu oceny stanu zdrowia, ale także dla oszczędzenia zapasów.

Według doniesień prasowych od poniedziałkowego popołudnia uśmiercono 3872 zwierzęta.

Przerażający post udostępniony został na Facebooku przez strażaka Jamesa Zimmermana. Stwierdził, że potrzebowali amunicji, aby uwolnić zwierzęta od okrutnego cierpienia. 

Imgur

Módlmy się za Australię

Ogromne pożary jakie nawiedziły kraj to tylko początek problemów kraju. Ogień nadal pochłania kolejne obszary Australii, a już dziś wiadomo, że kraj stracił większość zapasów żywieniowych. Większość zwierząt gospodarskich pochłonął ogień. Również zasoby zbóż i wszelkie uprawy spłonęły. Już niedługo kraj może zacząć zmagać się z niewyobrażalnym głodem i plagą chorób, które rozwiną się na szczątkach strawionych przez ogień zwierząt. Te, które przetrwały szukają ratunku u ludzi.

Czy pożary to tylko początek katastrofy w Australii? Czy kraj czeka jeszcze większa tragedia?

Źródła: www.primepost.ng
Fotografie: Instagram

Może Cię zainteresować

zamknij