×

Cud, na który czekała Australia! Niezwykłe znalezisko w spalonym buszu przywraca nadzieję

Pomimo straszliwych zniszczeń przyroda odradza się w Australii. Fotografka zrobiła zdjęcia pierwszym roślinom, które wyrastają w miejscu pożarów buszu.

Przyroda powoli odradza się w Australii

Fotograf Mary Voorwinde udostępniła zdjęcia na swojej stronie na Facebooku „Photography by Mary” wraz z emocjonalnym przesłaniem. Mary podpisała zdjęcia:

Z tym wszystkim, co zaginęło w naturze, znów jest nadzieja na życie. Po dzisiejszej szybkiej wycieczce do Kulnury i rozmowie z miejscowymi Lee i Mickiem, którzy przed świętami stanęli w obliczu gwałtownych pożarów, skromne przeżycie, by odwiedzić ich posiadłość i usłyszeć ich historie.

Nasiona roślin przetrwały szalejące płomienie i po niedawnych, choć małych opadach deszczu powoli zasiedlają zniszczony busz.

Niektóre miejsca są już pełne zieleni. Powracają także zwierzęta!

Zwierzęta wracają do swojego środowiska naturalnego

Pożary pochłonęły ogromną ilość zwierząt, jednak ratownicy robią wszystko, aby je uratować. Obecnie okazy, które miały powierzchowne rany lub oparzenia, są wypuszczane na nowe tereny, gdzie pożary nie były tak dotkliwe. Najbardziej zdewastowanym gatunkiem są koale, które pozostawały na drzewach nawet wtedy, gdy wokół szalały płomienie.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Hart Street Jan was released today after receiving treatment for a badly infected eye. The improvement is wonderful to see!

Post udostępniony przez Port Macquarie Koala Hospital (@portmacquariekoalahospital)

Jak widać przyroda odradza się i dzięki zaangażowaniu człowieka, można przyśpieszyć ten proces.

Źródła: www.dailymail.co.uk, vt.co, www.facebook.com
Fotografie: Instagram , Facebook

Może Cię zainteresować

zamknij