×

Meghan Markle i książę Harry są w głębokim szoku i przerażeniu. Wydali oświadczenie

To co obecnie dzieje się w Australii przyciąga uwagę wszystkich, łącznie z rodziną królewską. Nie mogli więc przejść obok tematu obojętnie.

Meghan Markle i książę Harry oświadczenie
Instagram

Przerażający żywioł

Od tygodni ogromne pożary pustoszą wielkie połacie Australii, stanowiąc zagrożenie dla istot żywych oraz infrastruktury. W wyniku pożarów zginęło 24 ludzi oraz ponad pół miliarda zwierząt. Wczoraj po raz pierwszy od dłuższego czasu spadł deszcz, jednak to tylko chwilowe wytchnienie. Według prognoz upały mają się utrzymać do marca. Jak powiedział dziennikarzom kontroler incydentów CFA z East Gippsland, Andy Gillham:

„Opierając się na najlepszych szacunkach, które moglibyśmy powiedzieć, pożary będą się palić jeszcze przez co najmniej kolejne osiem tygodni.

Pojawiają się głosy, że to kara dla osadników, którzy dewastują przyrodę.

Australia zmaga się z pożarami 4
Twitter

Meghan Markle i książę Harry oświadczenie

Brytyjskie pary królewskie są w głębokim szoku z powodu tego, co się dzieje w Australii. Nie potrafią ukryć smutku z powodu szaleństwa żywioły i przyrzekają, że są myślami z mieszkańcami zagrożonych regionów.  Meghan Markle i książę Harry wyrażają swoje wsparcie w oficjalnych oświadczeniach oraz zachęcają do wpłat na rzecz ratowania Australii:

Nadal jesteśmy zszokowani i głęboko zasmuceni, gdy słyszymy o pożarach, które niszczą domy, źródła utrzymania i dziką przyrodę w całej Australii. Nasze myśli i modlitwy są skierowane do wszystkich ludzi i społeczności, które są dotknięte tym katastrofalnym wydarzeniem.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez The Duke and Duchess of Sussex (@sussexroyal)

Podobny gest wsparcia poczynili Księżna Kate i książę William, który również chcą dodać otuchy wszystkim, którzy zmagają się z ogniem:

Ten globalny kryzys środowiskowy został teraz opisany jako Ekobójstwo. Łatwo jest czuć się bezradnym, ale zawsze jest sposób na pomoc. Aby dowiedzieć się, jak możesz udzielić wsparcia, zapoznaj się z poniższymi linkami, aby pomóc, tak jak my.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Kensington Palace (@kensingtonroyal)

Sama królowa również zabrała głos i przesłana swoje wsparcie w oficjalnym komunikacie na twitterze:

Słowa są równie ważne jak działania, bo przypominają, że mieszkańcy Australii nie są sami. Dobrze, że pary brytyjskie dostrzegają tragedię i wspierają wszelkie akcje humanitarne.

Źródła: www.dailymail.co.uk, www.fakt.pl
Fotografie: Instagram (miniatura wpisu), Twitter, Instagram

Może Cię zainteresować