×

Rosja użyje broni biologicznej i chemicznej? Przerażające słowa Joe Bidena

Rosja użyje broni biologicznej i chemicznej? Prezydent Joe Biden ocenił, że rosyjskie oskarżenia pod adresem Kijowa mogą świadczyć o tym, że Putin sam chce użyć takiej broni na Ukrainie.

Oskarżają Kijów

Rosjanie uwielbiają rzucać oskarżeniami, nie podając przy tym żadnych dowodów na poparcie swoich słów. Tak robią i w tym przypadku, oskarżając Kijów o to, że planuje atak chemiczny na własny naród.

Gdy Rosjanie realizują jakiś podły plan, zaczynają m.in. od rzucania oskarżeń wobec Ukraińców lub tych, którzy ich popierają. Mogliśmy to zaobserwować już wiele razy. Dlatego tak niepokojące są słowa Putina o tym, że Ukraina rzekomo posiada broń biologiczną i chemiczną. W dodatku temat ochoczo wprawia w ruch rosyjska propaganda, karmiąc Rosjan teoriami spiskowymi. „Kłam, kłam, a zawsze coś z tego pozostanie” – ta stara Goebbelsowska zasada w Rosji nadal ma się świetnie.

Rosja użyje broni biologicznej i chemicznej?

Prezydent Joe Biden uważa, że Putin sam rozważa użycie broni biologicznej i chemicznej w wojnie z Ukrainą.

Putin nie przewidział siły i jedności w naszej odpowiedzi (na wojnę), a im bardziej jest przyciśnięty do ściany, tym większy jego strach. A im większy jego strach, tym poważniejszych środków może użyć

– twierdzi Biden.

Putin jest przyparty do ściany i daje teraz fałszywe sygnały, które fabrykuje, w tym twierdzenia, że my, Ameryka, mamy w Europie broń biologiczną i chemiczną, co jest po prostu nieprawdą. Oni (Rosjanie) sugerują też, że Ukraina ma broń biologiczną i chemiczną. To jasna oznaka, że on (Putin) rozważa użycie obu rodzajów tych broni

– mówił Joe Biden podczas spotkania z biznesmenami.

Wcześniej doradca ds. bezpieczeństwa narodowego USA Jake Sullivan rozmawiał z Nikołajem Patruszewem, sekretarzem rosyjskiej Rady Bezpieczeństwa. Podczas rozmowy miał go ostrzec przed konsekwencjami związanymi z użyciem broni chemicznej i biologicznej wobec ludności ukraińskiej.

Fotografie: Pixabay (miniatura wpisu), Twitter

Może Cię zainteresować

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
zamknij