×

Rosja przegrała wojnę z Ukrainą? Sekretarz stanu USA jest o tym przekonany

Rosja przegrała wojnę z Ukrainą? Niektórzy zaczynają powoli tak sądzić. Sekretarz stanu USA Antony Blinken po powrocie z Kijowa stwierdził, że celem Rosji było pozbawienie Ukrainy niezależności i to się nie udało. Według niego to właśnie nasz wschodni sąsiad odniósł największy sukces.

Wizyta wysokich rangą polityków USA w Ukrainie

W niedzielę 24 kwietnia, czyli równo 2 miesiące po tym, jak rozpoczęła się pełnowymiarowa rosyjska inwazja na Ukrainę, sekretarz stanu USA Antony Blinken wraz z ministrem obrony USA Lloydem Austinem pojechali do Kijowa. Należy zaznaczyć, że była to pierwsza wizyta tak wysokich przedstawicieli amerykańskiej administracji w kraju zaatakowanym przez wojska Władimira Putina. W wyjeździe amerykańskich polityków nie uczestniczyli przedstawiciele mediów. Wszystko z powodu bezpieczeństwa. Czekali oni na ministrów w Polsce.

Rosja przegrała wojnę z Ukrainą? Tak twierdzi sekretarz stanu USA

Według oceny sekretarza stanu USA Antony’ego Blinken’a Rosja jest coraz bardziej brutalna w swoich poczynaniach. Mimo to morale Ukrainy nie załamuje się. Nasz wschodni sąsiad wciąż wykazuje się niezwykłą siłą i odwagą. Amerykański polityk podkreślił:

Rosja już przegrała, a Ukraina już odniosła sukces, bo celem Rosjan było pozbawienie Ukrainy niezależności i to się nie udało

Później dodał też wsparcia prezydentowi Zełenskiemu. Zapewnił, że USA wciąż będzie pomagać Ukrainie.

Będziemy kontynuować wsparcie dla Ukrainy, aż do ostatecznego sukcesu 

Sekretarz stanu USA w rozmowie z mediami zdradził, że spotkanie w Kijowie trwało trzy godziny. W czasie jego trwania zapowiedział, że amerykańscy dyplomaci szybko wrócą na Ukrainę. Podkreślił też, że zostanie nominowany nowy ambasador USA w tym kraju.

Pojechaliśmy pociągiem do Kijowa z południowej części Polski. […] Nie mieliśmy możliwości rozmowy ze zwykłymi Ukraińcami, ale bitwa o Kijów została wygrana. Rosja już przegrała

Źródła: www.pap.pl, wiadomosci.radiozet.pl
Fotografie: Twitter.com

Może Cię zainteresować

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
zamknij