×

Roksana Węgiel wygrała dziecięcą wersję Eurowizji. Mało kto wie, kim jest ta zdolna 13-latka

Mamy powód do dumy! Roksana Węgiel wygrała 16. konkurs piosenki Eurowizji dla dzieci, który odbył się na Białorusi. Reprezentowała nasz kraj z piosenką „Anyone I want to be”. To nie pierwszy sukces tej zdolnej młodej artystki. Na początku tego roku wygrała pierwszą polską edycję „The Voice Kids”. Kim jest ta zdolna nastolatka?

Roksana węgiel sprawiła, że nasz kraj przeszedł do historii muzyki. 25 listopada wygrała konkurs piosenki Eurowizji dla dzieci w Mińsku

Zdobyła 215 punktów i pokonała reprezentantów dwudziestu państw. Roksana pochodzi z Jasła i ma 13 lat. To nie był jej pierwszy występ sceniczny. Jej pasja i zaangażowanie w świat muzyki doprowadziły do tego, że wzięła udział w pierwszej polskiej edycji programu The Voice Kids i… Zajęła w nim pierwsze miejsce! Wówczas dziewczynka trafiła pod skrzydła Edyty Górniak, która zachwyciła się 13-latką.

Myślałam, że Ty jesteś nieprawdziwa! Beyonce w Twoim wieku na pewno nie miała takiego głosu!

Słowa polskiej diwy muzycznej zamieniły się w czyny, ponieważ razem z Roksaną nagrały piosenkę „Zatrzymać chwilę”, która znalazła się na ścieżce dźwiękowej do filmu „Hotel Transylwania 3”

Roksana jednak nie tylko żyje muzyką, ale także sportem. Uprawiała akrobatykę, trenowała judo i tańczyła. O tym, że kocha i umie śpiewać przekonała się sama, gdy podczas jednego z obozów judo wzięła udział w konkursie karaoke. Ludzie gratulowali jej talentu i życzyli sukcesu. Roksana była zdziwiona tym faktem, ale był to pewien impuls do tego, aby rozwijać się w pracy nad sobą i umiejętnościami wokalnymi.

Później już tylko program „The Voice Kids”, wygrana, wydany singiel i miliony wyświetleń w sieci!

13-latka odniosła niebywały sukces, a to wszystko zaledwie w ciągu niecałego roku

Dumna jest nie tylko rodzina i przyjaciele, ale i sam prezydent, Andrzej Duda. Na swoim Twitterze pogratulował zwyciężczyni.

W ciepłych słowach o 13-latce wyraził się także premier, Mateusz Morawiecki

Przeżyjmy to jeszcze raz ❤?

Może Cię zainteresować

zamknij