×

Ukraińcy sprzedali statuetkę z Eurowizji. Kosmiczna kwota!

Ukraińcy sprzedali statuetkę z Eurowizji! Zespół Kalush Orchestra urządził licytację, żeby wesprzeć ukraińskie wojsko. Do armii trafi ogromna suma pieniędzy!

Kryształowy mikrofon dla Kalush Orchestra

Zespół Kalush Orchestra to tegoroczny zwycięzca 66. Konkursu Piosenki Eurowizji w Turynie. Piosenka „Stefania”, poświęcona mamie wokalisty, podbiła serca jurorów i widzów.

Zwycięstwo Ukrainy nie wszystkim przypadło do gustu. W sieci pojawiło się wiele komentarzy, sugerujących, że Ukraina nie zasłużyła na wygraną. Ale wszystkim dogodzić się nie da, a znana nam wszystkim sentencja głosi, że o gustach się nie dyskutuje.

Członkowie Kalush Orchestra postanowili, że wygraną wykorzystają w szlachetnym celu. Po raz pierwszy w historii, „Kryształowy mikrofon” z Eurowizji przekazano na aukcję NFT. Inicjatywa była wspierana przez Ministerstwo Kultury i Polityki Informacyjnej, Ministerstwo Cyfrowej Transformacji Ukrainy oraz Europejską Unię Nadawców (EBU), organizatora Eurowizji.

Na aukcję trafiła także charakterystyczna, różowa czapka wokalisty Ołeha Psiuka.

Ukraińcy sprzedali statuetkę z Eurowizji

Aukcję, która zakończyła się w niedzielny wieczór 29 maja, można uznać za ogromny sukces. Statuetka została sprzedana za zawrotną kwotę 900 tysięcy dolarów. Kupiła ją giełda kryptowalut WhiteBIT.

Przyjaciele, jesteście niesamowici! Jesteśmy wdzięczni każdemu z Was, który wpłacił pieniądze na tę aukcję, a szczególnie firmie WhiteBIT, która kupiła puchar za 900 tys. dolarów i od tego czasu stała się właścicielami naszego pucharu. Subskrybujcie ich, oni naprawdę na to zasługują. Chwała Ukrainie! Chwała Siłom Zbrojnym Ukrainy

– napisali poruszeni tym sukcesem członkowie zespołu.

Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez KALUSH (@kalush.official)

Oprócz statuetki, sprzedano także różowe nakrycie głowy Psiuka. Pieniądze, które pozyskano dzięki licytacji, zostaną wykorzystane na zakup dronów dla ukraińskiej armii.

Fotografie:

Może Cię zainteresować

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
zamknij