×

Rój os zabił dziecko. 5-latek został dotkliwie pogryziony przez wściekłe owady

Rój os zabił dziecko. 5-latek został zaatakowany przez chmarę rozwścieczonych owadów. Chłopiec został dotkliwie pogryziony i chwilę później zmarł. Jego babcia walczy o życie.

Rój os zabił dziecko

5-letnie dziecko w towarzystwie babci pochodzącej z prowincji Takeo w Kambodży, 62-letniej Chen Oeurn w czasie pracy zostało zaatakowane przez rój blisko 30 os. Do zdarzenia doszło przed kilkoma dniami, 21 lipca. Wnuk razem z babcią znajdowali się w lesie, gdzie ścinali liście palmowe, które miały im posłużyć do budowy kurnika. Niechcący podczas ścinania gałęzi, kobieta strąciła gniazdo os. Rozwścieczone owady od razu zaatakowały oboje. Dotkliwie kąsały kobietę oraz jej wnuka po twarzach, brzuchu, rękach i nogach. 62-latka usiłowała osłonić dziecko własnym ciałem, ale pomimo starań nie udało się. 5-latek zmarł w domu. Babcia chłopca trafiła do szpitala w ciężkim stanie. Lekarze nie są na razie w stanie przewidzieć, czy przeżyje. Ugryzienie osy może prowadzić do śmierci nie tylko u osób uczulonych na jad, ale jest również bardzo niebezpieczne, gdy dojdzie do kilkukrotnego użądlenia. W 2006 roku w Polsce w wyniku ukąszenia zmarła popularna aktorka, Ewa Sałacka. Kobieta doznała wówczas wstrząsu anafilaktycznego. Pomimo długotrwałej reanimacji, nie udało się jej uratować.

rój os zabił dziecko 2
Facebook

Nadzieja na walkę z koronawirusem?

Użądlenie osy wywołuje dotkliwy ból. Chwilę po ukąszeniu na ciele pojawia się znaczna opuchlizna. U najbardziej wrażliwych osób mogą wystąpić niepokojące objawy w postaci skurczy, wysypki, bólu brzucha i problemów z oddychaniem. Należy wówczas bezzwłocznie udać się do szpitala. Tymczasem okazuje się, że pogryzienie przez wybrane owady może mieć zbawienny wpływ dla zdrowia i chronić przed zakażeniem koronawirusem. Chińscy naukowcy są zdania, że jad pszczeli posiada właściwości podnoszące odporność i tym samym chroniące przed COVID-19. Przeprowadzone przez nich badania dowiodły, że pszczelarze z prowincji Wuhan w ogóle nie chorowali na COVID-19. Jednak, jak pokazuje przytoczona historia, jad owadów może być bardzo niebezpieczny i dlatego należy pamiętać, że medycyna naturalna nie jest odpowiednia dla każdego.

Fotografie: Facebook (miniatura wpisu), Facebook

Może Cię zainteresować

zamknij