×

„Rodzinka.pl” znika z anteny. TVP2 ujawnia powód!

Fanów serialu zasmuciła wczorajsza wiadomość, że „Rodzinka.pl” znika z anteny TVP. Serial emitowano przez ponad 9 lat. Śledziły go miliony widzów, tak więc decyzja TVP była sporym zaskoczeniem. Władze stacji postanowiły więc wydać oświadczenie w sprawie zakończenia emisji.

Pokochały go miliony

„Rodzinkę.pl” widzowie oglądali już od 15 sezonów. Serial był jednym z najpopularniejszych w Telewizji Polskiej i oglądały go miliony widzów.

Serial wypromował młodych aktorów i aktorki, wcielających się w główne role. Dla Maćka Musiała, Adama Zdrójkowskiego czy Julii Wieniawy, „Rodzinka.pl” stała się trampoliną do sławy.

Ponoć również gwiazdy serialu są zaskoczone decyzją o zakończeniu jego emisji.

„Rodzinka.pl” znika z anteny

Sezon 16. będzie jednocześnie ostatnim sezonem serialu. 1 marca o 16.20 widzowie będą mogli zobaczyć pierwszy z ośmiu ostatnich odcinków.

Małgorzata Kożuchowska, Adam Zdrójkowski, Tomasz Karolak i Julia Wieniawa zamieścili w mediach społecznościowych wzruszające wpisy na temat „Rodzinki”… Małgorzata Kożuchowska napisała:

(…) Czas więc się pożegnać! Dzięki temu, że pokochaliście rodzinkę Boskich przeżyłam tutaj piękne lata swojego aktorskiego życia, poznałam wspaniałych ludzi, doświadczyłam wielu wzruszeń, ale i zabawnych historii, które na zawsze pozostaną w mojej pamięci. Polubiliście nas, identyfikowaliście się z odgrywanymi przez nas postaciami i sytuacjami. Chciałabym Wam podziękować za to że z nami byliście i chcieliście nas oglądać!

Fani nie kryli rozgoryczenia taką decyzją.

Zaskakujący powód

Okazuje się, że sam powód zdjęcia serialu z anteny, jest nie mniej zaskakujący. Stacja podjęła decyzję na podstawie analizy wyników oglądalności. Wygląda na to, że serial miał mniejszą oglądalność, niż przypuszczali wierni fani.

W komunikacie TVP, czytamy:

Po analizie wyników oglądalności podjęto decyzję o zakończeniu dalszej produkcji serialu „Rodzinka.pl”. Badania wykazały, że widzowie najchętniej poszukują odcinków poprzednich serii.

I te powroty do poprzednich serii będą wobec tego jedynym, co pozostanie widzom. Serial nadal będzie dostępny w ramach VOD Telewizji Publicznej.

Co ciekawe, to właśnie na tej platformie serialową rodzinkę oglądano o wiele chętniej, niż na ekranach telewizorów.

Fotografie: Twitter (miniatura wpisu), Twitter.com

Może Cię zainteresować

zamknij