×

„Rodzinka.pl” znika z anteny TVP! Aktorzy rozgoryczeni, jeden zalał się łzami

Po 9 latach emisji serial Rodzinka.pl znika z anteny! Poinformowała o tym Małgorzata Kożuchowska za pomocą Facebooka oraz Instagrama.

Rodzinka.pl znika z anteny

Pierwotnie przypuszczenia o zawieszeniu produkcji popularnego serialu podał tygodnik Na Żywo, jednak ani aktorzy związani z Rodzinka.pl, ani władze TVP początkowo nie potwierdziły tej informacji. Dzisiaj jednak Małgorzata Kożuchowska rozwiała wszelkie wątpliwości – serial oficjalnie kończy swój żywot:

Kochani! Mówi się, że nie ma przypadków, a nawet jeśli są to nie są one przypadkowe. TVP poinformowała aktorów i ekipę o zakończeniu projektu pt. „Rodzinka.pl”

Czas więc się pożegnać! Dzięki temu, że pokochaliście rodzinkę Boskich przeżyłam tutaj piękne lata swojego aktorskiego życia, poznałam wspaniałych ludzi, doświadczyłam wielu wzruszeń, ale i zabawnych historii, które na zawsze pozostaną w mojej pamięci.

Aktorka podziękowała fanom za ich zaangażowanie oraz sympatię, oraz podkreśliła, że poznała wielu fantastycznych ludzi na planie:

Wszyscy odczuwaliśmy bijącą od Was serdeczność i pozytywne emocje! To nas napędzało i motywowało do kolejnych sezonów. Rodzinka.pl TVP tę znaną z ekranu, tworzyła rodzinka z planu zdjęciowego. Znaliśmy się prywatnie, chodziliśmy do siebie na śluby, chrzciny, pogrzeby, bo wspieraliśmy się również w trudnych chwilach.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Małgorzata Kożuchowska (@malgorzatakozuchowska_)

Strata widowni czy kwestia polityki?

Z danych Nielsen Audience Measurement, opracowanych przez portal Wirtualnemedia.pl okazuje się, że serial miał sporą widownię. Średnia oglądalność odcinków 15. sezonu  Rodzinki.pl, pokazanych w okresie od 8 września do 1 grudnia 2019 wyniosła ponad 917 tys. widzów. Jest to jednak spadek o 210 tysięcy oglądających w porównaniu do 2018 roku.

Fani serialu podkreślali, że to wina pory w jakim był transmitowana Rodzinka.pl tzn. w niedzielę o godzinie 16:30 na kanale TVP 2. Paradoksalnie oficjalny fanpage na Facebooku 12 lutego opublikował post w którym chwali się, że serial… należy do czołówki najpopularniejszych produkcji na platformie VOD TVP w 2019 roku:

Nie podano oficjalnego powodu zniknięcia serialu z ramówki Telewizji Polskiej.

Część fanów jest wściekła decyzją włodarzy TVP i uważają, że za stoi za nią polityka Prawa i Sprawiedliwości. Druga część grupy uważa, że żaden serial nie może trwać w nieskończoność. Uważają, że zakończono go w momencie, gdy scenarzyści mają pomysły, które się nie powielają i wciąż bawią.

Ekipa aktorska raczej nie jest zachwycona takim obrotem spraw. Szczególnie emocjonalnie do tematu podszedł Adam Zdrójkowski, którego kariera właściwie rozpoczęła się od Rodzinki.pl. Nagrał wideo ze łzami w oczach, w którym mówi że informacja o zakończeniu serialu „spadła jak grom z jasnego nieba” i że już następnego dnia scenografia zostanie rozebrana.

Ostatni 16. sezon będzie transmitowany od 1 marca tego roku. Czyżby te dwa miliardy złotych dofinansowania to za mało, aby utrzymać popularny serial?

instagram.com

 

Rodzinka.pl znika z anteny
Facebook
Rodzinka.pl znika z anteny
Facebook
Źródła: superseriale.se.pl, www.rmf.fm, superseriale.se.pl, www.radiozet.pl, swiatseriali.interia.pl, www.wp.pl, www.wirtualnemedia.pl
Fotografie: Facebook (miniatura wpisu), Facebook

Może Cię zainteresować