×

Mało kto o tym wie, ale Maddie nie jest jedynaczką. Dziewczynka ma dwójkę rodzeństwa

Madeleine McCann zaginęła 11 lat temu w czasie wakacji w Portugalii, na które pojechała razem z rodzicami. Sprawą jej zniknięcia żyły media na całym świecie. Przez cały czas było to wydarzenie owiane ogromną tajemnicą. Nikt nie wiedział, co tam się dokładnie wydarzyło. Dziewczynka dosłownie rozpłynęła się w powietrzu…

Feralna noc

Rodzicie widzieli ją po raz ostatni 3 maja 2007 roku w czasie wspólnych wakacji w Praia da Luz w Portugalii. Położyli Madeleine spać, a sami udali się na kolację do hotelowej restauracji. Około godziny 22:00 mama dziewczynki wróciła, aby sprawdzić czy wszystko z nią w porządku. Okazało się, że nigdzie jej nie ma.

Dochodzenie w tej sprawie trwało przez wiele lat. Nawet sami rodzice Maddie przez kilka miesięcy byli uważani za podejrzanych. Świadkowie mówili też o dwóch mężczyznach niosących dziecko, które opisem pasowało do zaginionej Madeleine McCann. Niestety, mimo usilnych starań policji i innych służb, nie udało się odnaleźć dziewczynki.

Rodzina Madeleine

Od zaginięcia Maddie minęło 11 lat. Jej rodzice od tego czasu ciągle cierpią, ale i mają także nadzieję, że w końcu kiedyś znów będą mogli ją przytulić. Od momentu kiedy zniknęła Madeleine naprawdę niewiele mówiło się o rodzinie zaginionej. Pora to zmienić…

Rodzice Madeleine

Jej rodzice, Kate i Gerry, oboje urodzili się w 1968 roku. Teraz mieszkają w Rothley w hrabstwie Leicestershire. Kate Healy pochodzi z Huyton koło Liverpoolu. W 1992 roku uzyskała dyplom z medycyny na Uniwersytecie w Dundee. Z kolei Gerry McCann przyszedł na świat w Glasgow. Studia medyczne rozpoczął znacznie później niż jego żona i dopiero w 2002 roku uzyskał tytuł lekarza. Od 2005 roku jest konsultantem kardiologiem w Glenfield Hospital w Leicester.

McCannowie spotkali się po raz pierwszy w 1993 roku, a pobrali się 5 lat później. Po ukończeniu studiów Kate na krótko pracowała jako ginekolog, położnik, następnie jako anestezjolog. Później rozpoczęła praktykę ogólną. Po pewnym czasie zrezygnowała jednak z pracy jako lekarz rodzinny i poświeciła się działaniom na rzecz organizacji charytatywnych dla dzieci.

Po zniknięciu córki Kate nigdy nie wróciła do pracy jako lekarz. Tata Maddie wziął urlop, ale teraz wciąż jest konsultantem kardiologiem, w dodatku bardzo uznanym. Jest ekspertem w dziedzinie obrazowania kardiologicznego.

Rodzeństwo Madeleine

Maddie nie była jedyną córką Kate i Gerrego, o czym również nie mówi się zbyt często. Para ma także dwójkę innych dzieci – bliźniaki o imieniu Amelie i Sean, które przyszły na świat w lutym 2005 roku. Teraz mają po 13 lat.

Mama całej trójki wyznała kiedyś, że jej młodsze dzieci wiedzą wszystko na temat swojej starszej siostry. Małżeństwo nigdy nie zatajało przed nimi, że Madeleine zaginęła i ciągle jest poszukiwana.

Bliźniacy radzą sobie z tym naprawdę dobrze. Zasadniczo dorastają bez swojej starszej siostry, ale doskonale wiedzą, że była, że zaginęła i ciągle mają nadzieję, że się odnajdzie. Są na bieżąco z poszukiwaniami, wiedzą wszystko. Nic przed nimi nie ukrywamy

Tęsknią za siostrą i pragną, aby się odnalazła

Miejmy nadzieję, że sprawa zaginięcia małej Maddie w końcu się rozwiąże i rodzina znów będzie mogła być w komplecie

Polecane

Może Cię zainteresować