×

Dowiedz się, co mówi o Twoim związku sposób, w jaki całujesz się z partnerem

Pocałunek (zwłaszcza ten pierwszy) to niezwykle ważna chwila w życiu każdego. Zapada on w naszej pamięci przez długi czas i przywołuje miłe wspomnienia. Jednak czy każdy całus jest tak samo ekscytujący jak ten pierwszy? Warto poznać rodzaje pocałunków i dowiedzieć się co one oznaczają, aby nie popełnić niestosownego błędu przed ukochaną osobą.

Delikatny pocałunek w usta

Nawet ten najkrótszy jest deklaracją czułości. Jeśli pocałunek jest odwzajemniony możemy dowiedzieć się czy obiekt naszych westchnień odczuwa takie same uczucia jak my. Pocałunek ten jest często wstępem do bardziej fizycznej intymności, choć nawet te najdelikatniejsze i krótkie pocałunki w usta mogą wprawić w niezwykły klimat. Wargi są ponad 100 raz bardziej czułe niż koniuszki palców!

 

 

Francuski pocałunek

Często pokazywany w romantycznych filmach, przy których część damskiej widowni wzdycha. Każdy z nas chce doznać magii tego pocałunku. Wyraża on ogromne pożądanie, erotyzm i chemiczne połączenie między dwójką ludzi. Według psychologów pocałunek ten oznacza chęć jeszcze większego poznania drugiej osoby. Ważne, aby pocałunek ten wykonywać zgodnie z chęciami partnera – nie wpychaj na siłę swojego języka do gardła drugiej osoby, musisz wyczuć i zrozumieć na co ma ochotę Twój ukochany.

Pocałunek głęboki

pexels.com

To bardziej zaawansowana wersja pocałunku francuskiego. Polega on na ssaniu końcówki języka partnera. Ta część języka jest bardzo wrażliwa i sprawi, że pocałunek będzie jeszcze bardziej przyjemny i namiętny.

 

 

Pocałunek w zamknięte usta

Jest to suchy i nie do końca przyjemny pocałunek. Oboje partnerów utrzymuje swoje wargi szczelnie zamknięte, a to może oznaczać, że niekoniecznie czujecie się ze sobą dobrze. Jeśli taki pocałunek wydarzy się w długotrwałym związku, może również oznaczać, że jedno z was „stawia emocjonalną ścianę” i musicie popracować nad dobrym komunikowaniem się ze sobą. Pocałunek w zamknięte usta lub zamkniętymi ustami pokazuje, że w 100% nie czujecie się ze sobą komfortowo.

Pocałunek w czoło

pixabay.com

Ten pocałunek łagodzi i uspokaja. Kojarzy się z matczyną opieką i spokojem. Jeśli Twój partner całuje Cię w ten sposób, oznacza to, że chce, abyś czuła się przy nim bezpieczna.

Pocałunek w jedną wargę

Polega on na całowaniu tylko jednej wargi partnera np. kobieta całuje dolną wargę mężczyzny, w tym czasie on delikatnie muska jej górną wargę. Ten rodzaj pocałunku jest bardzo intymny. Partnerzy skoncentrowani są na całowaniu tylko jednej części ust, przez co pocałunek jest powolny i romantyczny.

Pocałunek na opak

pexels.com

Kojarzony najczęściej ze sceny z filmu „Spiderman”. Oczywiście, w rzeczywistości, jest to dość niepraktyczna forma pocałunku, lecz jest ona możliwa, gdy leżycie obok siebie. Pocałunek ten wyraża spontaniczność i relację pełną niespodzianek.

Pocałunek z podgryzaniem warg

Ten pocałunek może sugerować, że jesteście w relacji, która nie lubi nudy. Wasz związek ma charakter! Pamiętaj jednak, żeby w szale namiętności, nie skrzywdzić drugiej osoby. Psychologowie twierdzą, że ten rodzaj pocałunku jest wyrazem fizycznej pasji, a także braku monotonni w kwestii życia erotycznego.

Pocałunek w policzek

pixabay.com

Jeśli wasza znajomość dopiero się zaczyna i nie chcesz popełnić żadnego nietaktu, najlepiej zdecydować się na taki pocałunek. To ciepły gest, który świetnie sprawdzi się podczas pierwszej randki lub przyjacielskiego powitania. W niektórych kulturach pocałunek w policzek jest stosowany na powitanie. Niewinny całus w policzek oznacza, to że kogoś lubisz, ale nie koniecznie chodzi tutaj o pożądanie seksualne, lecz o przekazanie drugiej osobie, że lubisz jej towarzystwo.

 

 

Pamiętaj, że rodzaj pocałunku może zależeć od stopnia Waszej znajomości. Jeśli chcesz, żeby pocałunek był idealny, przestrzegaj pewnych reguł. Warto zadbać o świeży oddech i obserwować swojego partnera. Ważne, aby przechylać głowę w odpowiednią stronę, nie wzdychać i nie cmokać, ponieważ może to rozproszyć i speszyć partnera. Na początku zawsze warto być delikatnym, jeśli dobrze zrozumiesz partnera i będziecie na to gotowi, można przejść do namiętnego całowania.

Jaki rodzaj pocałunku jest Twoim ulubionym?

 

 

Może Cię zainteresować