×

Głowa Kościoła znów szokuje! Papież Franciszek do zakonnicy „dam Ci całusa, ale…”

Papież Franciszek ponownie zaskoczył wiernych. Po aferze z „uderzeniem kobiety” pozwolił sobie na pocałunek zakonnicy! Jednak postawił warunek…

Afera z uderzeniem kobiety

Papież zaszokował wiernych po tym, jak uderzył kobietę po dłoniach. Nagranie z Watykanu obiegło cały świat i szybko stało się przedmiotem debaty publicznej. Wiele osób tłumaczyło zachowanie Głowy Kościoła stratą cierpliwości oraz naruszeniem przestrzeni prywatnej przez obcą kobietę. Papież Franciszek jednak postanowił sam odpowiedzieć na „zarzuty” i publicznie przeprosił za swoje zachowanie następnego dnia. Podkreślił, że nawet jemu zdarza się stracić cierpliwość i to właśnie z tego powodu zareagował tak agresywnie.

„Przemoc wobec kobiety jest zbezczeszczeniem Boga”

Po tym wydarzeniu Papież Franciszek postanowił zabrać głos w sprawie kobiet oraz ich sytuacji w kościele. Podkreślił, że wszelka przemoc wobec kobiet to „zbezczeszczenie Boga”. Uargumentował swoją tezę ukazując postać Maryi i zaznaczając fakt, że była matką Zbawiciela:

Każda przemoc zadana kobiecie jest zbezczeszczeniem Boga zrodzonego z niewiasty. Z ciała kobiety przyszło dla ludzkości zbawienie: po tym, jak traktujemy ciało kobiety, rozpoznajemy nasz poziom człowieczeństwa.

Papież znany jest z dystansu do siebie jak i do świata. Afera, choć krótka, odbiła się szerokim echem w świecie. Franciszek jednak się tym nie przejmuje i ostatnio zażartował z tej sytuacji na swój sposób.

Papież Franciszek całuje zakonnicę

Do niezwykłej sytuacji doszło przed cotygodniową audiencją Ojca Świętego w Auli Pawła VI. Tysiące wiernych powitało Papieża ogromnym entuzjazmem i ten nie mógł sobie darować przywitania się z częścią wiernych. Wśród nich była grupa zakonnic, którym bardzo zależało na błogosławieństwu Papieża Franciszka. Jedna z nich poprosiła o… pocałunek w policzek! Papież jednak postawił konkretny warunek, który wywołał uśmiech na twarzach zgromadzonych wiernych: 

Dam ci całusa, ale bądź spokojna. Nie ugryź mnie.

Kobieta z radością się zgodziła i Papież Franciszek całuje zakonnicę! Jej radość oraz pozostałych sióstr zarejestrowały liczne kamery na sali:

 

Papież Franciszek to najbardziej nietuzinkowy biskup Rzymu, który lubi zaskakiwać. Nic dziwnego, że przyciąga do siebie tak wielu młodych wiernych!

Źródła: wiadomosci.onet.pl, www.foxnews.com, edition.cnn.com, www.americamagazine.org
Fotografie: YouTube (miniatura wpisu), YouTube, Twitter

Może Cię zainteresować