×

Robert Lewandowski wydał oświadczenie w sprawie meczu Polska – Rosja

Robert Lewandowski wydał oświadczenie w sprawie meczu Polska – Rosja. Kapitan reprezentacji Polski wyraził solidarność z ofiarami agresji Rosji na Ukrainę i zaprotestował przeciwko wojnie, jaką rozpętał Władimir Putin.

Robert Lewandowski wydał oświadczenie

Wojna na Ukrainie wstrząsnęła całym światem, również światem sportu. W związku z dramatem milionów ludzi u naszych wschodnich sąsiadów, głos postanowił zabrać kapitan reprezentacji Polski w piłce nożnej Robert Lewandowski.

Wszystko co piękne w sporcie jest sprzeczne z tym co niesie ze sobą wojna. Dla wszystkich ludzi, którzy cenią wolność i pokój to czas solidarności z ofiarami militarnej agresji na Ukrainę

– napisał w poruszającym wpisie Robert Lewandowski.

W dalszej części najlepszy napastnik świata wypowiedział się jako kapitan reprezentacji Polski, odnosząc się do meczu barażowego z Rosją, który jest pierwszym eliminatorem w drodze na mistrzostwa świata w piłce nożnej.

Jako Kapitan Reprezentacji będę rozmawiał z kolegami z Drużyny w sprawie meczu z Rosją, żeby wypracować wspólne stanowisko w tej sprawie i jak najszybciej przedstawić je prezesowi PZPN

Reakcje internautów

Pod wpisem „Lewego” momentalnie pojawiła się fala komentarzy. We wpisach przetoczono m.in. przykłady drużyn innych dyscyplin sportowych, które odmówiły już rywalizacji z Rosją na szczeblu sportowym.

Wielu internautów jest również za tym, aby nie dopuścić do meczu z Rosją w Moskwie.

Nie gramy z Rosją, do widzenia, dobranoc.

Czyżbyście nie wiedzieli kto dokonał agresji na Ukrainę, że musicie „wypracowywać” wspólne stanowisko?

Rosjanie nie mają ZDOLNOŚCI HONOROWEJ – z takim się nie gra – to byłby dyshonor.

Zbojkotujcie ten mecz!!! Czas na odważne decyzje!!!! Przejdź do historii, jako ten, który wiedział, jak być wielkim Sportowcem ale i Polakiem!!

Reprezentacja Polski nie poleci na mecz barażowy do Moskwy

Półfinałowy mecz barażowy Polska – Rosja zaplanowany jest na 24 marca w Moskwie. Zwycięzca spotkania zagra o awans do mistrzostw świata ze zwycięzcą z pary Szwecja – Czechy.

W związku z atakiem Rosji na Ukrainę PZPN wraz z piłkarskimi federacjami Szwecji i Czech wydały wspólne oświadczenie, z którego jasno wynika, że reprezentacja Polski nie poleci na mecz barażowy do Moskwy.

Federacje piłkarskie Polski, Szwecji oraz Czech kategorycznie potępiają agresję Rosji na Ukrainę. W związku z obecną sytuacją Polski Związek Piłki Nożnej (PZPN), Svenska Fotbollförbundet (SvFF) oraz Fotbalová asociace České republiky (FAČR) wyrażają zdecydowane stanowisko, że zaplanowane na 24 i 29 marca br. mecze barażowe do mistrzostw świata w Katarze nie powinny odbyć się na terenie Federacji Rosyjskiej

W tych okolicznościach nie wyobrażamy sobie rozgrywania meczu w Rosji

– napisał w mediach społecznościowych po opublikowaniu oświadczenia prezes PZPN Cezary Kulesza.

W piątek UEFA podjęła decyzję o tym, że mecze rosyjskich drużyn klubowych i reprezentacji w rozgrywkach międzynarodowych będą rozgrywane na neutralnym terenie. Stanowisko UEFA rozczarowało rzeszę kibiców, którzy liczyli, że Rosja zostanie wykluczona z rozgrywek na najwyższym szczeblu.

Czy zatem Polska zagra mecz barażowy z Rosją w Moskwie? W tym wypadku wciąż należy czekać na ostateczną decyzję FIFA. Istnieje natomiast duże prawdopodobieństwo, że mecz zostanie rozegrany w innym miejscu, poza granicami Rosji.

Źródła: eurosport.tvn24.pl, twitter.com
Fotografie: Instagram.com (miniatura wpisu), www.instagram.com

Może Cię zainteresować