×

Czesław Michniewicz zwolniony! Jest komunikat PZPN

To koniec! Czesław Michniewicz zwolniony — już nie poprowadzi piłkarskiej reprezentacji Polski. Jest oficjalny komunikat PZPN.

Bunt piłkarzy

Ten schemat już dobrze znamy – kilka sromotnych porażek, szukanie winnych, zwalnianie trenera… a potem nowe nadzieje, nowe obietnice. Czy polska reprezentacja wyrwie się wreszcie z tego zaklętego kręgu?

Po mundialu atmosfera wokół polskiej kadry gęstniała. Według francuskiego magazynu„L’Equipe”, trzech naszych zawodników zasłużyło na to, by znaleźć się wśród najgorszej jedenastki turnieju. Zaś spotkanie Polska-Meksyk okrzyknięto najsłabszym meczem turnieju.

Jak poinformował Przemysław Langier z portalu goal.pl, czołowi zawodnicy zbuntowali się przeciwko trenerowi i zastanawiali się nad odejściem z drużyny narodowej, jeśli Czesław Michniewicz nadal będzie selekcjonerem.

Około 90 proc. reprezentacji jest przeciwko trenerowi, a Cezary Kulesza został o tym poinformowany

– przekazał Langier.

Czesław Michniewicz zwolniony

Teraz wiemy już, że decyzja zapadła, a plotki krążące w kuluarach znalazły swoje potwierdzenie w rzeczywistości. Czesław Michniewicz objął reprezentację Polski 31 stycznia, po odejściu (a raczej ucieczce) Paulo Sousy. Okazuje się, że krótka trenerska karier Michniewicza właśnie dobiegła końca.

(…) z dniem 31 grudnia 2022 roku Czesław Michniewicz przestanie pełnić funkcję selekcjonera reprezentacji Polski

– poinformował PZPN.

Przypomnijmy: pod wodzą Michniewicza nasza reprezentacja rozegrała 13 spotkań. Po raz pierwszy od 36 lat udało nam się wyjść z grupy podczas mistrzostw świata.

Kto zostanie nowym selekcjonerem?

Na chwilę obecną wciąż nie wiadomo, kto zostanie nowym trenerem polskiej reprezentacji. Jest jednak w kim wybierać – do PZPN wciąż wpływają kolejne kandydatury. WP Sportowe Fakty wśród potencjalnych następców Michniewicza wymienia m.in. Juan Ramon Lopez Caro czy Paulo Bento.

*Zdjęcia mają charakter poglądowy

Może Cię zainteresować