×

Rosyjski komentator do polskich piłkarzy. Padły mocne słowa

To wielki sukces polskiej reprezentacji w piłce nożnej, która w miniony wtorek awansowała na Mistrzostwa Świata w Katarze 2022. Nasze zwycięstwo nie wszystkim jednak się spodobało i wcale nie chodzi tutaj tylko o Szwedów. Ostatni mecz był transmitowany m.in. w rosyjskiej telewizji Match TV. Po meczu rosyjski komentator do polskich piłkarzy wypowiedział szokujące słowa. Rosjanin zwrócił się również wprost do Roberta Lewandowskiego.

Polska na Mistrzostwach Świata w Katarze 2022

Reprezentacja Polski wygrała ze Szwecją 2:0 w meczu, którego stawką był awans na Mistrzostwa Świata w Katarze 2022. Bramki dla naszej reprezentacji strzelali Robert Lewandowski i Piotr Zieliński. Przypomnijmy, że to jedno zwycięstwo wystarczyło, by cieszyć się udziałem biało-czerwonych na mundialu.

Wcześniej nasza kadra dostała walkowera w spotkaniu z reprezentacją Rosji, która z wiadomych przyczyn została zawieszona przez FIFA. Niewątpliwie bardzo duży udział w tym miało stanowisko PZPNu i postawa polskich piłkarzy, którzy jako pierwsi zbojkotowali rywalizację z Rosjanami. Później podobne stanowisko zajęły kolejne związki piłkarskie, co finalnie przyczyniło się do wycofania reprezentacji Rosji z rozgrywek barażowych.

Rosyjski komentator do polskich piłkarzy

Ostatni mecz reprezentacji Polski był transmitowany m.in. w rosyjskiej telewizji Match TV, która będzie transmitowała mundial w Katarze. Po zwycięstwie Polaków i awansie na MŚ, dziennikarz tamtejszej stacji, Anton Anisimow, na zakończenie programu dał wyraźnie do zrozumienia, że ma żal do polskiej kadry.

Chcę mówić we własnym imieniu, a nie w imieniu kanału. Życzę polskiej drużynie największej porażki na mundialu, Lewandowskiemu również. Powodzenia wam życzę. Jesteście podłymi istotami.

Po tych słowach szef Match TV, Aleksander Taszin, postanowił obronić swojego pracownika.

Anton nie bał się powiedzieć tego, co wielu osobom leżało na sercu. Spójrzcie na komentarze, jak wielkie jest wśród nich poparcie!

Na koniec Taszin tak jakby się zreflektował i dodał, że forma wypowiedzi dziennikarza powinna być „bardziej elegancka”.

Źródła: sport.onet.pl, twitter.com
Fotografie: Twitter.com (miniatura wpisu), www.instagram.com, twitter.com

Może Cię zainteresować