×

Rihanna wspiera rodaków w walce z koronawirusem. Przekaże na nią 5 mln

Rihanna zobowiązała się do zakupu respiratorów o wartości 700 000 USD dla mieszkańców Barbadosu. Premier kraju Mia Mottley ogłosiła, że piosenkarka będzie wspierać swój kraj ojczysty w związku z epidemią koronawirusa.

Rihanna wspiera kraj w walce z koronawirusem

Strona Kevz Politics opublikowała interesującą informację na Twitterze:

Premier Barbados Mia Mottley ogłosiła, że piosenkarka z Barbados, Rihanna, zaproponowała zakup wentylatorów o łącznej wartości 1,4 miliona BB (700 000 USD) dla Barbadosu, ponieważ kraj walczy z pandemią koronawirusa.

Piosenkarka wspiera swój kraj

Rihanna wniesie wkład finansowy w wysiłki kraju w walce z koronawirusem. Zakupi potrzebne respiratory i przekaże pieniądze za pośrednictwem Fundacji Clara Lionel. W sobotę (21 marca) ogłoszono, że jej fundacja przekazała 5 milionów dolarów na rzecz kilku organizacji na całym świecie:

Szczególnie tych w zmarginalizowanych społecznościach w Stanach Zjednoczonych, na Karaibach i w Afryce, które leczą chorych i pracują, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się wirusa.

Justyna Lucas, dyrektor wykonawczy Fundacji Clara Lionel, powiedziała w oświadczeniu:

Nigdy nie było to ważniejsze ani pilniejsze, aby chronić marginalizowane i niedoceniane społeczności – te, które najbardziej ucierpią w wyniku tej pandemii.

Fundacja wesprze najbardziej potrzebujących

Fundacja Clary Lionel, którą wsparła Rihanna zapewni wsparcie lokalnym bankom żywności, które obsługują zagrożone społeczności. Pomoże również także osobom starszym w USA – o których wiadomo, że są bardziej podatne na wirusa. Pomoże również w opiece na Haiti i Malawi. Wesprze dystrybucję sprzętu medycznego, badaniach szczepionek i terapii. Wesprze rozwój i szkolenia w zakresie opieki zdrowotnej. Fundacja Rihanny Clara Lionel została założona w 2012 roku na cześć jej dziadków.

Źródła: www.wirtualnemedia.pl, www.wirtualnemedia.pl
Fotografie: Instagram (miniatura wpisu), Instagram

Polecane

Może Cię zainteresować