×

Raport o koronawirusie 26.05. Śląsk nadal w czołówce

Raport o koronawirusie 26.05. Pojawił się wieczorny komunikat Ministerstwa Zdrowia. W województwie Śląskim nadal przybywa osób zakażonych.

Raport o koronawirusie 26.05

Jak podaje Ministerstwo Zdrowia, w ciągu ostatnich kilku godzin w województwie Śląskim przybyło 87 nowych osób z COVID-19. Natomiast na terenie całego kraju odnotowano 209 kolejnych przypadków.

Pozostałe wykryte zakażenia dotyczą województw:

– mazowieckiego (76),
– łódzkiego (22),
– dolnośląskiego (6),
– wielkopolskiego (5),
– podlaskiego (5),
– zachodniopomorskiego (4),
– lubuskiego (3),
– pomorskiego (1).

Ministerstwo Zdrowia poinformowało także, że z powodu COVID-19 zmarło 11 kolejnych osób.

Na terenie kraju jest obecnie 22 074 pacjentów zakażonych koronawirusem (w tym 1 024, to osoby zmarłe). Dobra wiadomość jest taka, że mamy też 10 020 ozdrowieńców.

Koronawirus w przedszkolu

Dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Ostrowie Wlkp. Tadeusz Biliński poinformował, że w niepublicznym żłobku w Ostrowie Wlkp. opiekunka dzieci zakaziła się koronawirusem. Zanim jednak kobieta otrzymała wynik testu, pracowała już w żłobku i wspólnie z trzema innymi wychowawczyniami opiekowała się 16 maluchami.

Natychmiast podjęliśmy decyzję o kwarantannie dzieci, ich rodziców, personelu i ich członków rodzin. W sumie są to 63 osoby. Wszyscy zostaną poddani badaniu.

– powiedział Tadeusz Biliński.

Jak się okazuje, nie jest to jedyny przypadek koronawirusa w którejś z wielkopolskich placówek oświatowo-opiekuńczych. Poznańska „Gazeta Wyborcza” donosi, że zamknięto przedszkole w Stobnie Siódmym pod Kaliszem po tym, jak koronawirusa wykryto u jednej ze sprzątaczek. Na kwarantannę skierowano pozostałych pracowników oraz uczące się tam dzieci.

Placówka była otwarta od tygodnia. W tym samym budynku znajduje się także podstawówka, także trzeba było odwołać powrót dzieci z klas I-III.

Źródła: wiadomosci.radiozet.pl

Polecane

Może Cię zainteresować