×

Stephen Hawking ma cenną wskazówkę dla ludzi cierpiących na depresję!

Światowej sławy naukowiec Stephen Hawking jest znany przede wszystkim ze złożonych spostrzeżeń na temat wszechświata, czasu i fizyki teoretycznej. W jednej z ostatnich rozmów, wypowiedział się również na tematy bardziej emocjonalne – bliższe ludziom.

Hawking ma przejmującą wiadomość dla osób cierpiących na depresję. Stworzył poetyckie porównanie między depresją, a czarną dziurę – bez względu na to, jak ciemne się wydają, są praktycznie niemożliwe do ucieczki. Powiedział:

„Czarne dziury nie są jednak miejscem bez wyjścia jak kiedyś sądzono. Rzeczy mogą wydostać się z czarnej dziury zarówno na zewnątrz jak i do innego wymiaru. Jeśli więc czujesz, że w nią wpadłeś, nie poddawaj się – można z niej wyjść.”

Brytyjski astrofizyk cierpi na stwardnienie zanikowe boczne już prawie 53 lata – mimo, że gdy ją zdiagnozowano w 1963 roku, powiedział, że zostało mu tylko dwa lata życia.

Jego córka Lucy na temat ojca wypowiada się w następujący sposób:

„To osoba, która pragnie ciągłego rozwoju, chce cały czas iść naprzód poświęcając przy tym całego siebie i całe swoje skupienie, aby osiągnąć postawione cele. Pisze książki, daje wykłady, inspiruje innych ludzi z chorobami neurodegeneracyjnymi czy innych niepełnosprawnych.”.

To naprawdę wielki człowiek!

Polecane

Może Cię zainteresować