×

Przyszła do fryzjera z dużym kołtunem na głowie. W czasie rozmowy wyjawiła smutną prawdę

Depresja to poważna choroba, która ściąga człowieka w dół i sprawia, że brak mu chęci do życia. Niestety, dotyka ona coraz młodsze osoby. Właśnie tak było w przypadku klientki Kayley Olsson, fryzjerki. Mimo że dziewczyna, która do niej przyszła, miała zaledwie 16 lat, już wpadła w sidła tej podstępnej i wyniszczającej choroby. Pomogła jej, a metamorfoza nastolatki z depresją robi wrażenie na całym świecie.

Metamorfoza nastolatki z depresją

Kayley Olson była wówczas początkującą fryzjerką ze stanu Iowa. Jedna z historii, którą opublikowała na swoim facebookowym profilu, zdobyła olbrzymie uznanie internautów. Czego dotyczyła? Do zakładu fryzjerskiego, w którym pracuje Kayley, przyszła 16-latka z ogromnym kołtunem na włosach. Chciała, aby całkowicie ogolono jej głowę.

Twierdziła, że włosy i tak nie są jej potrzebne, a na szkolnej fotografii woli być łysa niż z kołtunem. W czasie rozmowy fryzjerki z klientką wyszło na jaw, że dziewczyna cierpi na głęboką depresję. Kayley widząc, co się dzieje, postanowiła jednak zrobić coś zupełnie innego, niż to o co prosi nastolatka.

metamorfoza nastolatki z depresją
Facebook.com

Fryzjerka pomogła chorej na depresję

Młoda fryzjerka zaczęła powoli rozczesywać włosy dziewczyny i zbliżać się do niej – mówiła trochę o sobie i jednocześnie pozwalała 16-latce otworzyć się przed nią. Dziewczyna opowiadała o złamanym sercu oraz o tym, jak bardzo jej źle. Wyjawiła, że zupełnie przestała o siebie dbać i kołtun pojawił się w wyniku tego, że w ogóle przestała czesać włosy.

Czuła się zupełnie bezwartościowa, więc nie widziała potrzeby, aby cokolwiek ze sobą robić. Wyznała, że dotarła do takiego momentu, że jedyne, po co wstaje z łóżka, to skorzystanie z toalety. Po tych słowach fryzjerka wiedziała już, że musi przynajmniej spróbować jej pomóc.

metamorfoza nastolatki z depresją
Facebook.com

Efekt metamorfozy chorej na depresję kobiety

Kayley rozczesywała włosy dziewczyny przez kilka godzin. Niestety, nie udało jej się skończyć i mimo że miała obawy, czy dziewczyna jej posłucha, poprosiła ją, by 16-latka wróciła do niej następnego dnia.

Szczęśliwie nastolatka pojawiła się w zakładzie fryzjerskim po raz kolejny. Tym razem jej wizyta była już odrobinę krótsza, ale w końcu było widać efekt, który był naprawdę niezwykły…

metamorfoza nastolatki z depresją
Facebook.com

Spektakularna metamorfoza nastolatki z depresją

16-latka widząc swój odnowiony wizerunek, rozpromieniła się. Powiedziała też Kayley, że chyba po raz pierwszy od dawna w końcu uda się jej uśmiechnąć do szkolnego zdjęcia. Bardzo jej podziękowała za to, co dla niej zrobiła i dodała też dzięki niej znów czuje się sobą.

Młoda fryzjerka przyznała, że to spotkanie było jednym z najtrudniejszych doświadczeń w jej życiu. Jednak cieszy się, że postąpiła tak, jak powinna.

metamorfoza nastolatki z depresją
Facebook.com

Nie ignoruj! Reaguj!

Kayley podkreśliła, że postanowiła podzielić się tą historią, aby zwrócić uwagę na poważny problem depresji, która dziś zdarza się coraz częściej i to niezależnie od wieku – nawet wśród dzieci. Rodzice powinni poważnie traktować tę chorobę i nie bagatelizować jej, bo może to mieć opłakane skutki.

Depresja stanowi problem na całym świecie. Koreańczycy wciąż szukają nowych, niekonwencjonalnych metod walki z chorobą. Ważne jednak, by odpowiednio wspierać chorego.

Dzięki przykładowi Kayley przypomnijmy sobie, że czasami, aby pomóc drugiemu człowiekowi naprawdę nie potrzeba wiele. Nie przechodźmy obojętnie obok cierpienia innych, nawet jeśli wydaje nam się, że przesadzają lub wyolbrzymiają pewne rzeczy…

Może Cię zainteresować