×

Szykanowany chłopiec Quaden ma tak naprawdę 18 lat? Matkę oskarżają o kłamstwo! Jest odpowiedź

Historia gnębionego chłopca z powodu jego choroby stała się viralem w sieci. Quaden Bayles dostał ogromne wsparcie od zwykłych ludzi i gwiazd. Równie szybko jak pozytywne komentarze pojawiła się teoria, że Quaden ma tak naprawdę 18 lat! Jego matkę oskarżono o kłamstwo.

Niskorosły 9-latek chciał się zabić

We wtorek mama z Brisbane Yarraka Bayles, transmitowała na żywo wideo swojego dziewięcioletniego syna Quadena. Szlochał on niekontrolowanie, mówiąc, że chce zakończyć swoje życie po tym, jak dokuczały mu inne dzieci w jego szkole. Wszystko przez wygląd chłopaka, ponieważ Quaden Bayles urodził się z achondroplazją. Prowadzi ona do nieprawidłowego kostnienia śródchrzęstnego, co powoduje zaburzenie rozwoju pewnych kości w organizmie oraz do karłowatości.

Niestety malec w przeszłości podejmował już kilka prób samobójczych. Nagranie spotkało się z nieprzewidywalne ogromnym odzewem ludzi z całego świata. Większość w ciepłych słowach starała się wesprzeć zmagającego się z brakiem akceptacji ze strony rówieśników 9-latkiem.

Ruszyła także zbiórka pieniędzy, aby wesprzeć prześladowanego chłopca na stronie GoFundMe i pomysłodawcy chcą go wysłać do Disneylandu w Los Angeles. W tej chwili suma wynosi 440 984 USD (ponad 1 737 476 zł) w formie darowizn od nieznajomych. Co ciekawe, zbiórka była inicjatywą pewnego komika, a sam Quaden czy jego matka nigdy nie prosili o pieniądze.

Potężne wsparcie z całego świata

Historia szybko stała się virallem i zyskała ogromną popularność w sieci. Słowa wsparcia płyną z całego świata z najróżniejszych środowisk. Wypowiadały się nie tylko zwykli internauci, ale także drużyny sportowe oraz gwiazdy kina. Swoje wsparcie za pośrednictwem filmu przekazał Hugh Jackman:

Quaden, jesteś silniejszy niż sądzisz, stary, i bez względu na wszystko, masz we mnie przyjaciela. Więc wszyscy bądźmy uprzejmi, prześladowanie nie jest w porządku. Życie jest wystarczająco trudne, więc pamiętajmy, każda osoba przed nami staje w obliczu jakiejś bitwy, więc bądźmy mili.

Jego nagranie skomentował także Mark Hamill gwiazda „Gwiezdnych Wojen”:

Okrucieństwo jest równie zdumiewające, co bolesne.

Quaden Bayles ma tak naprawdę 18 lat?

Matka chłopca usunęła już nagranie ze swojego profilu. Wcześniej zastanawiała się czy tego nie zrobić, jednak chciała bronić syna:

Poradziłam sobie z tym. Dwa razy zastanawiałam się nad usunięciem nagrania, ale chciałam, żeby ludzie zobaczyli, jaki jest efekt znęcania się. Jeśli nie wypowiem się w jego imieniu to kto to zrobi?

Pojawiła się teoria, że cała historia jest kłamstwem, które ma zapewnić matce dodatkowe środki na utrzymanie. Jeden z obrazów krążących w mediach społecznościowych pokazuje, że Quaden stoi przed gigantyczną dekoracją „18”, a wielu twierdzi, że jest to „dowód”, że Quaden ma w rzeczywistości 18 lat. Mara Bayles (ciocia chłopaka) wypowiedziała się, że impreza urodzinowa dotyczyła innej osoby, a Quaden w niej uczestniczył jako osoba zaproszona. Nic więc zaskakującego, że pojawił się na zdjęciach.

Kolejnym argumentem są zdjęcia, gdzie chłopak ma na sobie bluzę Gucci oraz pozuje wspólnie z nieznaną kobietą. Mama 9-latka skomentowała zdjęcia, że przecież dziecko także może mieć taką bluzę i pozować do zdjęć z kim ze chce. Internauci jednak nie ustawali w poszukiwaniach i znaleźli konta chłopaka, które twierdziły, że jest on… aktorem!

Strona wyszukująca i dementująca Fake Newsy snopes.com uważa, że teoria, że chłopak ma 18 lat jest kłamliwa. Przeszukali internet i znaleźli wiele zdjęć malucha sprzed lat, które publikowała jego mama:

Yarraka Bayles, matka Quadena, opublikowała dziesiątki jego zdjęć na przestrzeni lat na swoich kontach w mediach społecznościowych. W 2012 roku udostępniła serię zdjęć, które pokazały jej małego syna na plaży. Bayles skomentował te zdjęcia, że ​​jej syn ma 15 miesięcy. Jeśli Quaden Bayles miał naprawdę 18 lat w lutym 2020 r., To dałby mu około 11 lat na zdjęciach z 2012 r. Ale z pewnością tak nie jest.

Z kolei konta na które powołują się internauci są fałszywe i powstały w niedługim czasie, gdy o sprawie zaczęło się robić głośno. Dodatkowo chłopak oraz jego mama wystąpili w 2015 roku jednym z programów w australijskiej telewizji:

Na przekór łowcom sensacji

Pomimo zamieszania wokół 9-latka, rodzina ani on sam się tym nie przejmują i na przekór wszystkiemu cieszą się, że malec otrzymał wsparcie. Ostatnio pojawił się na meczu rugby, na który został zaproszony osobiście przez drużynę jako VIP. Bliscy chłopca opowiadają, że był zachwycony możliwością wejścia na stadiom w towarzystwie zawodników. 

Jak sądzicie czy to możliwe, że cała historia jest fałszywa?

Quaden ma tak naprawdę 18 lat
Twitter
Quaden ma tak naprawdę 18 lat
Twitter
Quaden ma tak naprawdę 18 lat
Facebook
Quaden ma tak naprawdę 18 lat
Twitter
Źródła: www.snopes.com, www.insider.com, popculture.com, vt.co, www.snopes.com
Fotografie: YouTube (miniatura wpisu), Twitter, Facebook, YouTube

Może Cię zainteresować

zamknij