×

Uczestniczka popularnego talent show w mocnych słowach skomentowała działalność Lorda Kruszwila

Ola Petrus jest znaną, polską stand-uperką, która zdobyła rozpoznawalność za sprawą programu „Mam Talent”. Jednak jeszcze przed udziałem w show była znana szerokiej publiczności i podróżowała po całym kraju, dając występy. Kobieta ma zaledwie 122 cm wzrostu i należy do grona osób niskorosłych (nazywanych karłami).

Ola Petrus krytykuje Lorda Kruszwila

Stand-uperka opublikowała na swoim oficjalnym koncie na Facebooku poruszający wpis na temat filmików tworzonych przez Lorda Kruszwila (Marek Kruszel). Przyczynkiem do tego stało się wideo o gnębionym w szkole niskorosłym chłopcu, które obiegło cały świat i poruszyło internautów.

Ola Petrus, która sama jest osobą niskorosłą, wyraziła ogromne zaniepokojenie treściami, które publikuje młody Youtuber. W szczególności mowa o serii materiałów poświęconych „karłom”.

„Śledziłem Karzełka przez cały dzień *wkurzył się*”
„Jak umyć karła”
„Zapisałem karła do przedszkola”
„Przerobiliśmy karła na smerfa”
„Chciał ukraść nam karła”
„Zapłaciłem jej za poderwanie karła”

Petrus zwróciła uwagę na fakt, że nastolatek promuje patologiczne zachowania, które powinny spotykać się z jak największym potępieniem.

Wiecie co to jest? To są tytuły filmów nagranych przez króla patologii internetowej, niejakiego Marka Kruszela – Kruszwila. A niskorosły chłopak biorący w nim udział to Maciek Jarema. Tak, bo ten chłopak ma imię nawet jeśli sam tytułuje się inaczej.

Niskorosła gwiazda stand-upu zamieściła przy swoim poście mocny filmik, przedstawiający cierpiącego na achondroplazję chłopca, który jest tak zmęczony gnębieniem i znęcaniem, którego doświadcza w szkole, że prosi matkę, aby go zabiła.

A teraz zobaczcie udostępniony przeze mnie filmik. Bo mi serce właśnie pękło na milion kawałków. Siedzę w biurze i wyję. Ten chłopiec, achondroplazjak jak ja, ma 9 lat, wyszedł ze szkoły i błagał żeby ktoś go zabił bo miał już dosyć gnębienia i znęcania się nad nim. Poniżania go i obrażania. Prosi matkę by dała mu nóż bo chce ze sobą skończyć.

Ogromna siła internetu

Ola Petrus uważa, że obecność tego typu treści w internecie może mieć ogromny wpływ na kształtowanie postaw u młodzieży. Oglądając materiały przygotowane przez Lorda Kruszwila dzieci czerpią inspirację do własnych zachowań. W rezultacie, może dochodzić do prawdziwych nieszczęść w postaci samobójstw zrozpaczonych swoim losem osób niskorosłych. Kobieta zaznaczyła, że rodzice nastolatka nastawieni na zarobki syna w internecie, powinni przyjrzeć się jego działalności i zastanowić czy zmierza ona w dobrym kierunku. Petrus wspomniała o tym, że zdarzały się już w przeszłości sytuacje, w których ludzie podążali za treściami prezentowanymi w filmach i wprowadzali je we własne życie. Przykładem jest film „Wilk z Wall Street”.

To może być dziecko, to mogę być ja. Wiecie, że po filmie Wilk z Wall Street doszło do kilku wypadków gdzie pijani ludzie podnosili i rzucali „na odległość” osobami niskorosłymi? Bo się zainspirowali? Bo to takie zabawne? To co, czekamy aż ktoś spróbuje mnie „ukraść”?

Historia pochodzącego z Australii chłopca szybko rozniosła się w sieci i zyskała ogromny odzew. Zorganizowano zbiórkę pieniędzy, za które pojedzie on razem z rodziną do Disneylandu.

a

Fotografie: Facebook (miniatura wpisu), Facebook.com, YouTube.com, Twitter.com

Może Cię zainteresować

zamknij