×

Hugh Jackman stanął murem za prześladowanym chłopcem cierpiącym na karłowatość

Aby pokazać, jak niebezpieczne może być nękanie przez rówieśników matka cierpiącego na karłowatość Quadena, Yarraka Bayles z Brisbane w Australii udostępniła wideo przedstawiające jej syna proszącego, aby pomogła mu popełnić samobójstwo.

Brak akceptacji i prześladowanie

Matka 9-latka doszła do wniosku, że najlepszym sposobem na walkę z prześladowaniem jej syna jest nagranie jego rozpaczy spowodowanej nieprzyjemnościami ze strony rówieśników. Kobieta opublikowała na Facebooku video, w którym dziecko mówi:

Daj mi nóż, chcę się zabić.

Zrozpaczony chłopiec powiedział mamie:

Chcę tylko dźgnąć się w serce… Chcę, żeby ktoś mnie zabił.

Jak się okazuje, w przeszłości Quaden podejmował już kilka prób samobójczych. Nagranie spotkało się z nieprzewidywalnie ogromnym odzewem ludzi z całego świata. Większość w ciepłych słowach starała się wesprzeć zmagającego się z brakiem akceptacji ze strony rówieśników 9-latkiem. Także celebryci i gwiazdy sportu włączyły się w akcję mającą na celu ponowne odbudowanie w chłopcu poczucia własnej wartości. Między innymi Hugh Jackman i Mark Hamill wyciągnęli do niego pomocną dłoń.

Hugh Jackman wspiera Quadena

Aktor Hugh Jackman znany między innymi z filmów: „Prestiż”, „Les Miserables: Nędznicy”, „X-Men” czy „Australia” opublikował na Twitterze film, w którym powiedział:

Quaden, jesteś silniejszy niż sądzisz, stary, i bez względu na wszystko, masz we mnie przyjaciela. Więc wszyscy bądźmy uprzejmi, prześladowanie nie jest w porządku. Życie jest wystarczająco trudne, więc pamiętajmy, każda osoba przed nami staje w obliczu jakiejś bitwy, więc bądźmy mili.

Jego nagranie skomentował Mark Hamill, który wcielił się w rolę Luke’a Skywalkera w „Gwiezdnych wojnach”.

Okrucieństwo jest równie zdumiewające, co bolesne.

Jeffrey Dean Morgan również odniósł się do całej sytuacji.

Mój człowieku, nie znam twojego imienia, nie znam imienia twojej mamy, ale widziałem twoje wideo, jedyne czego chcę to żebyś wiedział, że masz przyjaciół, w tym mnie. Jestem twoim kumplem. Jesteśmy tutaj i wspieramy Cię. Będzie dobrze.

Zbiórka pieniędzy zakończona sukcesem

Na stronie GoFundMe utworzono zbiórkę mającą na celu wysłanie Quadena do Disneylandu w Los Angeles. Na chwilę obecną udało się zebrać aż 204 562 dolarów australijskich – znacznie więcej niż wynosił cel zbiórki. Wszystko zaczęło się od komika Brada Williamsa, który również cierpi na karłowatość. Mężczyzna powiedział:

To nie tylko dla Quadena, to dla każdego, kto kiedykolwiek był zastraszany w swoim życiu i myślał, że nie jest wystarczająco dobry. Pokażmy Quadenowi i innym, że na świecie jest dobro i że są godni go doświadczyć.

Prześladowany uczeń uzyskał wsparcie od graczy Australijskiej Ligi Rugby. Drużyna zaprosiła go, aby odwiedził boisko w sobotę i spotkał się z zawodnikami.

Ogromne wsparcie

Strona matki Quadena na Facebooku została również zalana miłymi wiadomościami. Ludzie podkreślali, że jej syn „zasługuje na bezpieczne miejsce”. Jeden z internautów napisał:

Naszym obowiązkiem jako rodziców jest wychowywanie dzieci w sposób życzliwy, pełen szacunku i współczucia dla siebie nawzajem bez względu na wygląd, płeć, religię, rasę i wszystko inne, co nas od siebie odróżnia.

Quaden na wieść o wsparciu, jakie płynie do niego z całego świata miał powiedzieć, że najgorszy dzień w jego życiu zamienił się w najpiękniejszy. Nigdy nie śnił o medialnym szaleństwie i sławie. Jego matka stwierdziła:

To znacznie przekroczyło wszystko, co byliśmy w stanie sobie wyobrazić. Najgorszym koszmarem dla każdego rodzica jest strata dziecka, a dla mnie tak wygląda codzienność.

Fotografie: Twitter (miniatura wpisu), Twitter.com, YouTube.com

Polecane

Może Cię zainteresować