×

Mini Majk to najsłynniejszy „mały człowiek” w Polsce. Jego film to prawdziwa torpeda!

Najsłynniejszy „mały człowiek” w Polsce, który podbija Internet. Mini Majk dorastał w domu dziecka, a obecnie jest jednym z najpopularniejszych youtuberów w kraju. Mimo przeciwności losu nigdy się nie poddaje, a każdą swoją porażkę przekuwa w sukces.

Najsłynniejszy „mały człowiek” w Polsce

Mateusz Krzyżanowski urodził się w 1995 roku i jest bez wątpienia jednym z najpopularniejszych niskorosłych mężczyzn w Polsce. Mimo ciężkiego dzieciństwa i okresu dorastania, nigdy się nie poddał. A obecnie radzi sobie całkiem nieźle.

W wieku 3 lat trafił do domu dziecka

Tam też dorastał i chociaż myślał o studiach, to po ukończeniu Technikum Elektryczno-Elektronicznego w Krakowie musiał zacząć zarabiać. Pierwszą pracę rozpoczął w firmie ze zdrową żywnością, ale po pewnym czasie zmienił branżę. Próbował swoich sił jako barman i szybko okazało się, że jest właściwą osobą na właściwym miejscu. W nocnych klubach podawał drinki i rozkręcał imprezy, dzięki czemu zyskał sympatię setek ludzi i rozpoznawalność nie tylko wśród klubowiczów.

Kim jest Mini Majk?

Mateusz Krzyżanowski w sieci znany jest jako Mini Majk. Jego popularność wzrosła m.in. dzięki współpracy z Frizem, kiedy dołączył do Ekipy. Obecnie jest jednym z najbardziej sławnych polskich youtuberów. Jego konto subskrybuje niemal 1,4 mln osób, zaś profil na Instagramie śledzi 1,6 mln followersów.

Pseudonim Mateusza nie jest przypadkowy, bowiem wyróżnia go niski wzrost. Mini Majk ma zaledwie 130 cm wzrostu, ponieważ cierpi na achondroplazję. To wrodzona wada, która prowadzi do nieprawidłowego kostnienia śródchrzęstnego, zaburzeń rozwoju kości i karłowatości.

Jednak 25-letni youtuber nigdy nie miał kompleksów na punkcie swojego wzrostu

Na każdym kroku udowadnia, że może robić to, co inni i chociaż czasami napotyka problemy, szybko znajduje rozwiązanie.

Mateusz ma duży tatuaż przedstawiający czerwonego smoka. Czego to symbol?

Jest on dla niego symbolem samotnika, który radzi sobie sam i z którym się utożsamia. Dziara ciągnie się od lewego ramienia aż na klatkę piersiową oraz plecy.

Historia przyjaźni Friza i Mini Majka

Wiele osób pewnie zastanawia się, jak rozpoczęła się znajomość Karola „Friza” Wiśniewskiego i Mateusza Krzyżanowskiego „Mini Majka”. A nie było to nic szczególnie ekscytującego.

Po prostu Friz umieścił 28 czerwca 2018 roku w mediach społecznościowych ogłoszenie, że poszukuje bardzo niskiej osoby dorosłej o jeszcze większym dystansie do siebie. Wyraźnie dał też do zrozumienia, że oferta jest poważna i chodzi o atrakcyjne wynagrodzenie.

Traf chciał, że wpis Karola zauważył znajomy Mateusza, który od razu go oznaczył na Facebooku. W końcu doszło do pierwszego spotkania influencerów i tak rozpoczęła się ich współpraca, która następnie przerodziła się w przyjaźń.

Mini Majk w Fame MMA

Szczyt popularności Krzyżanowski osiągnął, kiedy wyzwał na pojedynek Lorda Kruszwila, znanego patoinfluencera publikującego kontrowersyjne treści związane z tematyką pieniędzy. Miało to miejsce podczas finału Fame MM4 w Częstochowie, 22 czerwca 2019 r.

Marek Kruszel przyjął wyzwanie, ale pod warunkiem wpłacenia odpowiedniej kwoty na organizacje charytatywne. Federacja zgodziła się, więc podczas gali Fame MMA 5 w trójmiejskiej Ergo Arenie doszło do walki Lorda Kruszwila z Mini Majkiem (ważącym ok. 41 kg!).

Jak nietrudno się domyślić, pojedynek przez nokaut wygrał Kruszwil, wyższy od rywala o 39 centymetrów. Jednak mimo przegranej, to Krzyżanowski został ulubieńcem trybun i to jego nazwisko skandowano podczas ogłaszania werdyktu. Mini Majk był pierwszym „małym człowiekiem” w MMA. Swoją postawą zainspirował inne podobne do niego osoby. Udowodnił, że wszystko jest możliwe.

Wziął również udział w IV Boom Lidze, podczas której pojedynkował się z Małym Wariatem. Walka była charytatywna, a dochód z niej został przeznaczony na dom dziecka, w którym mieszkał Mini Majk.

Mini Majk zawstydził innych influencerów swoimi zasięgami

Filmy publikowane na kanale YouTube Mini Majka mają gigantyczną oglądalność. Najpopularniejsze wideo ma ponad 19 mln wyświetleń. Takich wyników mogą pozazdrościć inni polscy youtuberzy. Mini Majk przedstawia w nim świat widziany oczami niskiego człowieka, z humorystyczną nutą.

Jego twórczość ma wielkie znaczenie dla nastolatków z podobną przypadłością. Jest dla nich dowodem na to, że każdy może spełniać marzenia i robić wielkie rzeczy, nie zależnie od wzrostu!

Ten film Mini Majka ma 19 mln wyświetleń!

Źródła: www.youtube.com, www.youtube.com
Fotografie: Instagram

Polecane

Może Cię zainteresować