×

Zdesperowana 13-latka w liście do mamy przepraszała za swoją brzydotę, a chwilę później odebrała sobie życie

13-letnia Rosalie Avila z Kalifornii powiesiła się w swojej sypialni, po tym, jak nastolatka była prześladowana w szkole. Zanim jednak doszło do tragedii postanowiła napisać list dla swoich najbliższych, w którym przepraszała m.in. za swoją brzydotę. Ciało dziewczynki wraz z pozostawioną przez nią notatką zostało znalezione przez ojca Rosalie.

Zostawiła liścik, który był skierowany do mojej żony. „Kocham Cię mamo. Bardzo mi przykro, że zobaczyłaś mnie martwą… Proszę, nie pokazujcie moich zdjęć na pogrzebie” – wspomina zdruzgotany ojciec dziewczynki.

Courtesy Avila Family

Pamiętam to jak dziś. Grała muzyka, a drzwi do jej pokoju były zamknięte. Wiedziałem, że coś jest nie tak, ponieważ nie odpowiadała… Kiedy mój syn skończył rozbrajać zamek, weszliśmy do środka. To wtedy moim oczom ukazał się widok wiszącej na linie córki. W życiu nie przeżyłem takiego szoku… Miałem nadzieję i modliłem się o to, że to nie dzieje się naprawdę – dodaje.

Courtesy Avila Family

Rosalie odeszła 1. grudnia. Najbliżsi dziewczynki uważają, że samobójstwo dziewczynki było skutkiem nieustannego zastraszania nastolatki w szkole. Niestety, nauczyciele nie robili dosłownie nic, aby w jakikolwiek sposób pomóc bezbronnej 13-latce. Wręcz przeciwnie, pozwalali uczniom znęcać się nad dziewczynką, mimo, że widzieli, iż sobie z tym kompletnie nie radzi.

Mówiła, że nazywali ją dziwką, wyśmiewali się z jej zębów i śmiali się, że jest brzydka, a ona we wszystko wierzyła.

Courtesy Avila Family

Warto zaznaczyć, że w ostatnich latach rośnie liczba nastolatków, którzy odbierają sobie życie zarówno w Polsce, jak i w innych krajach. Powodów jest wiele – jednym z nich jest z pewnością znęcanie się przez rówieśników. Czy można temu zapobiec? W wielu przypadkach na pewno tak…

Polecane

Może Cię zainteresować