×

Pracownik warszawskiej firmy otworzył paczkę kurierską. W środku znalazł pytona

To nie jest historia filmowa, ani nawet opowieść z zagranicy. Pracownik jednej z warszawskich firm otrzymał przesyłkę, w której znajdował się żywy pyton. Na miejsce wezwano Ekopatrol, który zajął się gadem.

imgur.com

Pudełko z „niespodzianką”

W czwartek w godzinach popołudniowych Ekopatrol straży miejskiej otrzymał zgłoszenie o wężu znalezionym w jednej z firm na ulicy Annopol w Warszawie. Jak ustalili funkcjonariusze, którzy przybyli na miejsce, jeden z pracowników przedsiębiorstwa odbierał przesyłki kurierskie. Podczas ich rozpakowywania natknął się na paczkę, w której był ponad metrowy pyton.

imgur.com

Niewłaściwy adresat

Okazało się, że paczkę nadała osoba zatrudniona w siedleckiej filii dla swojego kolegi. Jednak ktoś inny przypadkowo odebrał przesyłkę.

Jak powiedział Jerzy Jabraszko z referatu prasowego straży miejskiej:

Pracownik fili tej firmy wysłał przesyłkę do drugiego pracownika, ale niechcący odebrała ją inna zatrudniona tam osoba

Wezwano policję

Istniało podejrzenie nielegalnej dystrybucji zwierząt egzotycznych oraz nieprawidłowego transportu żywego zwierzęcia, dlatego zawiadomiono odpowiednie służby.

imgur.com

Zatrzymano właściwego adresata przesyłki

Jak poinformowała podkom. Paulina Onyszko z biura prasowego Komendy Rejonowej Policji Warszawa VI:

Mężczyzna przyznał, że jego kolega z Siedlec nadał mu paczką węża. Odbiorca paczki, do którego wąż miał trafić, został przesłuchany na komisariacie

Dochodzenie w tej sprawie będzie prowadzone przez Wydział Przestępczości Gospodarczej i Korupcji na Pradze-Północ.

imgur.com

Pyton tygrysi

Stołeczny Ekopatrol odłowił gada, a następnie przetransportował go do centrum CITES w warszawskim ogrodzie zoologicznym. Według specjalistów, znaleziony wąż to pyton tygrysi jasnoskóry.

Dorosły osobnik osiąga długość nawet kilku metrów i może stwarzać zagrożenie dla ludzi

Może Cię zainteresować

zamknij