×

Ełk: Brutalna interwencja straży miejskiej. Za brak maseczki gazem po oczach!

W sieci pojawiło się nagranie z brutalnej interwencji straży miejskiej w Ełku. Strażnicy potraktowali mężczyznę gazem pieprzowym za to, że szedł ulicą bez maseczki. Na tym się jednak nie skończyło.

Brutalna interwencja straży miejskiej

Do bulwersującego zdarzenia doszło przy ul. Elizy Orzeszkowej w Ełku (woj. warmińsko-mazurskie). Straż miejsca zatrzymała mężczyznę, który szedł ulicą bez maseczki. Na pouczeniu się jednak nie skończyło.

Mundurowi z niewiadomych przyczyn prysnęli mężczyźnie gazem pieprzowym po oczach i powalili go na ziemię.

Gazem po oczach człowieka, bo maseczki nie założył!

– słychać komentarz kobiety, która sfilmowała całe zajście.

Nagranie z brutalnej interwencji pojawiło się w sieci. Widać też na nim, jak strażnicy okrakiem siadają na powalonym na chodniku mężczyźnie i dociskają mu kolanem głowę do ziemi. W końcu zakładają mu też kajdanki.

Prosił o wezwanie policji

Oczywiście całe zajście odbiło się szerokim echem w sieci. Internauci są oburzeni zachowaniem straży miejskiej:

Ręce opadają. Bezkarnie się czują. Zdeptali, zagazowali człowieka w biały dzień za maseczkę? W głowie się nie mieści. Mają zły dzień, zły humor (…) tak traktują obywatela. Żal.

Ełk może czuć się bezpiecznie. Dwóch Strażaków Miejskich bohatersko powstrzymało bandytę, który prawdopodobnie chodził już od tygodni i frywolnie zarażał mieszkańców Ełku. Żyjemy w abstrakcyjnej rzeczywistości. Powinniście w Ełku zrobić referendum i zlikwidować te Straż.

Autorka pod nagraniem przekazała, że mężczyzna w żadnym momencie nie zachowywał się agresywnie:

Stał obok samochodu rozmawiał z funkcjonariuszką po czym dostał w twarz gazem i został rzucony na chodnik. (…) Pan nie był niezrównoważony prosił o wezwanie policji. (…) Po czym sam ją wezwał. Chcieli mu zabrać telefon.

Facebook

Władze miasta wydały oświadczenie

Władze miasta postanowiły odnieść się do nagrania. W oświadczeniu poinformowano, że podjęto czynności mające na celu wyjaśnić zdarzenie i jego okoliczności:

W związku z opublikowaniem w mediach społecznościowych filmu z fragmentem interwencji strażników Straży Miejskiej, podjęte zostały natychmiastowe czynności wyjaśniające zdarzenie i jego okoliczności. Prezydent Ełku wystąpił również do wojewody o zewnętrzną kontrolę doraźną. Wyniki kontroli pozwolą na podjęcie dalszych czynności. Uczynione zostanie wszystko, by wszechstronnie wyjaśnić sprawę.

Jak to było naprawdę? To zapewne wyjaśni kontrola. Na filmiku widoczna jest bowiem tylko część interwencji strażników.

Źródła: www.facebook.com, www.fakt.pl, www.facebook.com
Fotografie: Facebook (miniatura wpisu), Facebook

Może Cię zainteresować

zamknij