×

Przymrozki w całym kraju. IMGW ostrzega przed bardzo niską temperaturą w nocy

Przymrozki w całym kraju! Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał w środę ostrzeżenia pierwszego stopnia. Wszystko wskazuje na to, że na prawdziwie wiosenną aurę przyjdzie nam jeszcze poczekać.

Przymrozki w całym kraju

Jak poinformował IMGW, w nocy ze środy na czwartek temperatura powietrza w kraju może spaść do poziomu od -5 stopni do -1 stopnia. Natomiast lokalnie przy gruncie mróz może sięgnąć do -7 stopni.

Dzisiejszej nocy (z wtorku na środę), w południowych powiatach województwa małopolskiego, czyli rejonach podgórskich, termometry wskazywały nawet do -16°C! Wygląda na to, że przed nami kolejna mroźna noc.

Będzie słonecznie, ale…

Na pocieszenie czeka nas słoneczna środa. Nie oznacza to jednak, że będzie ciepło. Mimo że mamy już astronomiczną wiosnę, temperatura nie będzie nas rozpieszczać.

Na termometrach w całym kraju od 4°C do 8°C, w obszarach podgórskich od 0°C do 4°C. Wiatr słaby, natomiast na południu Polski umiarkowany, a okresami porywisty.

Alert pierwszego stopnia

Ostrzeżenie pierwszego stopnia jest najłagodniejszym w trójstopniowej skali ostrzeżeń IMGW, mimo to należy zachować ostrożność.

Oznacza ono, że należy spodziewać się warunków sprzyjających wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Natomiast prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne.

IMGW zaleca w związku z tym ostrożność oraz śledzenie komunikatów o pogodzie.

Źródła: www.rmf24.pl, niezalezna.pl, www.fakt.pl, Twitter.com
Fotografie: Imgur (miniatura wpisu), Twitter

Polecane

Może Cię zainteresować