×

Przez pomyłkę zakropliła oczy klejem. Niewiele brakowało, aby straciła wzrok

Przez pomyłkę zakropliła oczy klejem. Kobieta zamierzała w środku nocy zdjąć soczewki kontaktowe. Niestety senność sprawiła, że wybrała złą buteleczkę. Zamiast kropli, do jej oczu trafił klej do paznokci. Lekarze alarmują, aby być ostrożnym. To nie pierwsza tego typu pomyłka!

Klej do paznokci

Zapomnienie czy nadmierna senność są w stanie doprowadzić do prawdziwej tragedii. Najlepiej przekonała się o tym Yacedrah Williams. Kobieta położyła się spać, nie zdejmując wcześniej soczewek kontaktowych. Była tak zmęczona, że najzwyczajniej w świecie, zapomniała o nich.

Obudziła się jednak w środku nocy, ponieważ soczewki ją uwierały. Była godz. 1:00, gdy udała się do łazienki, aby je wyjąć. Ze względu na fakt, że przez długi czas soczewki znajdowały się na pozostających w bezruchu gałkach ocznych, ich powierzchnia bardzo wyschła. Aby je zdjąć, konieczne było użycie kropli nawilżających. Williams od razu sięgnęła do kosmetyczki, ponieważ w tym miejscu zwykle znajdowały się takie krople. Niestety ze względu na późną porę, jej umysł nie funkcjonował na najwyższych obrotach. Zapomniała, że w kosmetyczce oprócz kropli nawilżających, znajduje się także klej do naprawy paznokci.

Zaledwie sekundę po zakropleniu oczu, kobieta zdała sobie sprawę, jak wielką pomyłkę popełniła. Momentalnie odczuła dotkliwe pieczenie. Wpadła w panikę i zaczęła obficie przemywać oczy wodą, ale mimo to nie była w stanie samodzielnie usunąć soczewki.

Później w rozmowie z miejscowymi mediami opowiadała o szczegółach tego przykrego wydarzenia:

Zaczęłam krzyczeć i próbowałam to wytrzeć. Wtedy moje oko się skleiło. Próbowałam polewać je zimną wodą i rozdzielić powieki, ale nie udało mi się.

Przez pomyłkę zakropliła oczy klejem

Gdy kobieta zrozumiała, że samodzielnie nie zdoła rozkleić oka, od razu zgłosiła się do szpitala. Szczęśliwie lekarzom udało się usunąć soczewkę kontaktową, bez uszkadzania oka. Okazało się, że właśnie dzięki soczewce, jej oko nie miało tak silnego kontaktu ze szkodliwą substancją, zawartą w kleju. Ten czynnik sprawił, że Yacedrah nie straciła wzroku. Kobieta została jedynie pozbawiona rzęs. Medycy musieli je zlikwidować, aby móc usunąć soczewkę. Oko pacjentki było jeszcze przez jakiś czas podrażnione i zaczerwienione, ale na szczęście pacjentka doszła do siebie.

Dr George Williams, okulista z Beaumont Health w Royal Oak w stanie Michigan zaznaczył, że wielkie znaczenie dla szybkiego powrotu do zdrowia miało obfite przemywanie oka wodą, zaraz po wkropleniu kleju. Szybkie podjęcie działania uratowało oko przed poważnym uszkodzeniem.

Jeśli kiedykolwiek cokolwiek dostanie się do twojego oka, to co musisz zrobić natychmiast, to przepłukać oko wodą trzymając twarz pod kranem albo wylewając na siebie wodę z butelki. Pewnie zrobisz trochę bałaganu, ale ocalisz swój wzrok.

Specjalista stwierdził, że Yacedrah nie jest pierwszą osobą, która doznała tego typu wypadku. W przeszłości dochodziło już do podobnych incydentów. Poszkodowana zapewniła, że już nigdy więcej nie będzie trzymać kropli do oczu i kleju do paznokci w tym samym miejscu.

*Zdjęcia mają charakter poglądowy
Fotografie: Twitter, Facebook

Może Cię zainteresować

zamknij