×

Greta Thunberg śpiewa death metal. Nergal może jej tylko pozazdrościć talentu

Płomienne wystąpienie Grety Thunberg na szczycie klimatycznym w Nowym Jorku poruszyło miliony ludzi. Jednak nie wszyscy odebrali je tak pozytywnie. W sieci pojawiła się już przeróbka przemówienia Grety Thunberg i cieszy się ogromną popularnością. Jej twórca sprawił, że młoda aktywistka zaśpiewała death metal lepiej niż niejeden wokalista.

Grata Thunberg chce zwrócić uwagę na zmiany klimatyczne

O młodej aktywistce z zespołem Aspergera zrobiło się głośno w zeszłym roku. We wrześniu 2018 roku Szwedka nie poszła do szkoły. Zamiast tego rozpoczęła samotny protest przed narodowym parlamentem. Chciała zwrócić uwagę na problem zmian klimatycznych i wymóc na władzach odpowiednie regulacje. Jej działanie zainspirowało tysiące młodych osób.

Jednak największą uwagę zwróciło emocjonalne wystąpienie Grety Thunberg na szczycie klimatycznym ONZ w Nowym Jorku. 16-latka nie bała się wytknąć błędów najważniejszym przywódcom zachodniego świata. Ze łzami w oczach żądała od polityków, żeby przestali zaniedbywać planetę i nie odbierali przyszłości młodszym pokoleniom:

Wszystko poszło nie tak. Nie powinnam być tutaj. Powinnam być w szkole, po drugiej stronie oceanu. A jednak to wy przychodzicie do nas, młodych, po nadzieję. Jak śmiecie to robić? Ukradliście moje marzenia i dzieciństwo swoimi pustymi słowami. (…) Właśnie rozpoczyna się masowe wymieranie. A jedyne, o czym jesteście w stanie rozmawiać, to pieniądze i bajeczki o wiecznym wzroście ekonomicznym. Jak śmiecie?

Przeróbka przemówienia Grety Thunberg

Jdnak nie wszyscy potraktowali młodą Szwedkę poważnie. Jej złowrogie przemówienie rozbawiło między innymi Donalda Trumpa. Jego zdanie podziela również spora część internautów, którzy nie mają litości dla Grety.

Wiele osób stwierdziło, że aktywistka jest po prostu rozwydrzoną nastolatką i zdecydowanie przesadza. W sieci pojawiły się już setki memów i przeróbek przemówienia. Jednak jedna z nich zwróciła szczególną uwagę. Pewien użytkownik portalu YouTube stwierdził, że wystąpienie Grety świetnie sprawdzi się jako death metalowa piosenka i najwyraźniej miał rację.

Greta Thunberg śpiewa death metal

Internautów zachwyciła przeróbka przemówienia Grety Thunberg

Filmik doczekał się już ponad 600 tys. odtworzeń. Czytając komentarze, internauci są zachwyceni taką wersją jej przemówienia:

Przysięgam, że nie śmiałem się tak bardzo od 5 lat

Nie spodziewałem się, że jej mimika tak idealnie pasuje do death metalu. Z każdym odtworzeniem podoba mi się bardziej

To jest genialne. Teraz w końcu jestem w stanie posłuchać tego co ma do powiedzenia

Podoba się wam przeróbka przemówienia Grety Thunberg?

Może Cię zainteresować

zamknij