×

Przerażający wypadek z udziałem rodziny. Na skutek zderzenia zmarło małżeństwo

Przerażający wypadek z udziałem rodziny zaowocował śmiercią aż dwóch osób. Oprócz tego, dwoje uczestników zdarzenia trafiło do szpitala z ciężkimi obrażeniami i obecnie walczy o życie. Policja i Straż Pożarna przez wiele godzin prowadziła akcję interwencyjną.

Wypadek samochodowy

Do tragicznych wydarzeń doszło wczoraj nad ranem w miejscowości Blizne na Podkarpaciu na drodze wojewódzkiej nr 886. W rezultacie kolizji dwóch pojazdów śmierć poniosły dwie osoby.

Z informacji udostępnionych przez Policję wynika, że rodzina pochodząca z powiatu leskiego podróżowała skodą. W samochodzie znajdowały się trzy osoby 60-latek oraz dwie kobiety w wieku 54 i 23 lat. Niespodziewanie 22-letni mieszkaniec powiatu brzozowskiego kierujący hondą, zjechał na przeciwny pas ruchu. Jego pojazd zderzył się z nadjeżdżającą z naprzeciwka skodą.

60-letni mężczyzna zmarł na miejscu. Z kolei 54-latka zmarła niedługo po przetransportowaniu do szpitala. W chwili obecnej w szpitalu przebywają 23-letnia pasażerka skody oraz 22-letni kierowca hondy. Oboje są w bardzo ciężkim stanie. 

W działania trwające blisko 5 godzin były zaangażowane jednostki: JRG PSP Brzozów, OSP Blizne, OSP Jasienica Rosielna, OSP Stara Wieś, OSP Domaradz, Bieszczadzkie Pogotowie Ratunkowe oraz Policja.

Przerażający wypadek z udziałem rodziny

Na miejscu wypadku funkcjonariusze prowadzili działania w towarzystwie prokuratora. Wciąż trwa wyjaśnianie przyczyn i okoliczności wypadku. Wiadomo, że od kierowcy hondy pobrano próbkę krwi do badań, które pomogą ustalić, czy był trzeźwy.

Strażacy-ochotnicy z Bliznego uczestniczący w interwencji poinformowali, że w momencie przyjazdu na miejsce jeden z samochodów palił się. W mediach społecznościowych napisali:

Po jego ugaszeniu przystąpiliśmy do ewakuacji poszkodowanych osób, w obu przypadkach ratownicy musieli użyć narzędzi hydraulicznych.

Niedawno do równie strasznego wydarzenia doszło w pobliżu Łodzi. Świadkowie wypadku osobiście wyciągali ciała ofiar z samochodu.

Statystycznie najczęstszym powodem wypadków samochodowych jest niedostosowanie prędkości do aktualnych warunków ruchu drogowego. Kolejne miejsca zajmują: nieprzestrzeganie pierwszeństwa przejazdu oraz nieprawidłowe wyprzedzanie. Statystyki pokazują, że wbrew pozorom, alkohol wcale nie jest aż tak częstą przyczyną niebezpiecznych sytuacji, jak mogłoby się wydawać.

Fotografie: Facebook (miniatura wpisu), Facebook

Może Cię zainteresować