×

Przemysław Czarnek stanął w obronie papieża: „Wolność zawdzięczamy właśnie jemu”

Minister edukacji sprzeciwia się próbom oczerniania Jana Pawła II. Przemysław Czarnek broni papieża, nawiązując do jego największej zasługi.

Raport o pedofilii w Kościele

Przypomnijmy, że 10 listopada Watykan opublikował raport o pedofilii sporządzony przez Sekretariat Stanu Stolicy Apostolskiej na życzenie papieża Franciszka. Dokument dotyczy amerykańskiego kardynała Theodore’a McCarricka, który został wydalony ze stanu duchownego z powodu obcowania fizycznego z nieletnimi.

Sporządzony raport zawiera zeznania niemal setki świadków oraz oficjalne dokumenty amerykańskich i watykańskich władz kościelnych. Mają być to „wiarygodne dowody” na zarzuty stawiane byłemu kardynałowi. Wśród nich znalazł się też list do Jana Pawła II, w którym McCarrick przekonuje papieża o swej niewinności.

Po publikacji raportu środowiska katolickie w USA zaczęły nawoływać do dekanonizacji św. Jana Pawła II.

Przemysław Czarnek broni papieża

Kolegium Rektorskie KUL wydało stanowisko, w którym nawiązano do postulatów i krytycznych komentarzy pojawiających się w mediach wobec Jana Pawła II. W oświadczeniu sprzeciwiają się próbom oczerniania papieża, który w przeszłości był wykładowcą uczelni, a następnie został jej patronatem.

Rektorzy podkreślają, że nie mogą być obojętni wobec „nieprawdziwych oskarżeń, kalumnii i oszczerstw, kierowanych w ostatnim czasie, co do osoby naszego świętego patrona”:

Obserwując narrację prezentowaną przez niektóre media, śledząc opinie wygłaszane przez wybranych komentatorów, trudno nie dostrzec, że kieruje nimi przede wszystkim systemowa lub projektowana niechęć do Kościoła katolickiego. Za subiektywnymi tezami, wygłaszanymi przez część środowisk, w żadnej mierze nie idą fakty i obiektywne ustalenia, przedstawione choćby w Raporcie Sekretariatu Stanu Stolicy Apostolskiej ws. Theodore’a McCarricka

– napisało Kolegium Rektorskie KUL.

Stanowisko rektorów KUL poparł Przemysław Czarnek. Minister edukacji i wykładowca tej uczelni w mocnych słowach nawiązał do tego oświadczenia na swoim Twitterze:

Ludzie, którzy dziś oczerniają i »desakralizują« Jana Pawła II nie wiedzą, że »mogą« to robić, bo wolność zawdzięczamy w dużej mierze właśnie oczernianemu i szkalowanemu… Janowi Pawłowi II

– napisał Przemysław Czarnek.

Źródła: wiadomosci.gazeta.pl, krysztopa.dorzeczy.pl, www.tvp.info
Fotografie: Twitter (miniatura wpisu), Facebook, Twitter

Może Cię zainteresować