×

Roztrzęsiona dziewczynka siedziała na krawędzi peronu. Miała przerażający plan

Próba samobójcza na peronie w Gdańsku. Na krawędzi siedziała roztrzęsiona nastolatka, która w żaden sposób nie reagowała na wezwania przez megafon. O mrożącej krew w żyłach sytuacji poinformowali na swoim profilu na Facebooku pracownicy Pomorskiej Kolei Metropolitalnej. Do opisu dołączono zdjęcia dziewczyny, która otarła się o śmierć.

Próba samobójcza na peronie w Gdańsku

Dramatyczne sceny miały miejsce w środę, 28 września, po godzinie 19:00 na stacji kolejowej Gdańsk Matarina. Operatorzy monitoringu Pomorskiej Kolei Metropolitalnej zauważyli siedzącą na krawędzi peronu nastolatkę. Wyraźnie roztrzęsiona dziewczyna nie reagowała na wezwania przez megafon. Reakcja była natychmiastowa.

Tuż po godz. 19. operatorzy naszego monitoringu zauważyli młodą dziewczynę, która na przystanku PKM Gdańsk Matarnia usiadła na krawędzi peronu i nie reagowała na wezwania przez megafon. Na zbliżeniu zauważyli, że nastolatka jest cała roztrzęsiona i mocno zapłakana. Natychmiast jeden z ochroniarzy udał się na peron, a drugi w tym czasie wezwał na miejsce policję oraz pogotowie ratunkowe. Równolegle dyspozytor ruchu PKM pozostawał w kontakcie z maszynistami najbliższych pociągów, aby w razie potrzeby wstrzymać ich wjazd na ten przystanek

– czytamy we wpisie PKM.

Pracownicy kolei spisali się na medal

W pewnym momencie do nastolatki dotarł pracownik ochrony PKM. Dziewczyna wyznała mu, że postanowiła odebrać sobie życie. Podobno chwilę wcześniej zadzwoniła do mamy, żeby się z nią pożegnać.

Nasz ochroniarz próbował ją namówić, żeby wstała, a kiedy dziewczyna odmówiła, pozostał przy niej, cały czas z nią rozmawiając i nadzorując, aby nie zrobiła sobie krzywdy. Po kilku minutach na miejscu pojawili się wezwani przez nas policjanci. Zabrali nastolatkę do radiowozu i zaopiekowali się nią do czasu przyjazdu karetki pogotowia, która zawiozła dziewczynę do szpitala

– informują pracownicy PKM.

Z roku na rok rośnie liczba prób samobójczych wśród młodzieży

Historia nastolatki pokazuje, jak ważne jest, aby nie pozostawać obojętnym na ból i cierpienie innych osób. Osób, które tak bardzo potrzebują zrozumienia i pomocy.

Wczoraj wieczorem na przystanku PKM Gdańsk Matarnia z pomocą zrozpaczonej nastolatce ruszyli pracownicy naszej ochrony i poświęcając jej „tylko” trochę swojego czasu i uwagi prawdopodobnie uratowali dziewczynę przed śmiercią lub kalectwem. Panowie – ogromne podziękowania i wielkie słowa uznania za Waszą postawę

– kończy swój wpis Pomorska Kolej Metropolitalna.

Z roku na rok rośnie liczba prób samobójczych wśród młodzieży

Niestety, z roku na rok rośnie ilość prób samobójczych wśród młodzieży. O jakich liczbach mówimy? Strona rządowa gov.pl podaje, że w 2021 roku aż 1496 dzieci i nastolatków poniżej 18. roku życia podjęło próbę samobójczą, z czego 127 prób zakończyło się śmiercią. W stosunku do 2020 roku jest to wzrost odpowiednio o 77% zachowań samobójczych i o 19% śmierci samobójczych.

Jeśli potrzebujesz natychmiastowej pomocy, zgłoś się do Ośrodków Interwencji Kryzysowej (OIK). Możesz tam otrzymać pomoc psychologiczną, prawną, a nawet materialną. POMOC jest bezpłatna i nie jest wymagane przy tym ubezpieczenie.

Źródła: www.fakt.pl

Może Cię zainteresować